Informace o serveru

R
Připojit se na server

Číst diskuzi

 
Nelze vypnout Windows Antivirus
Shifty
Zdravím
Mám nově přeinstalovaný windows 10 a chtěl jsem si do něj opět stáhnout některé aplikace. No při stahování aplikace utorrent mi v googlu u stahování vyskočilo, že soubor obsahuje vir, to je ale blbost protože vím jak utorrent funguje. Zkusil jsem tedy vypnout nějaké bezpečnostní prvky a teď se mi soubor stáhne ale naopak po zapnutí mi vyhodí hlášku, že operace se nepovedla - soubor obsahuje vir.

Koukal jsem se tedy na způsoby jak toto opravit a podle všeho bych si měl vypnout Windows Deffender v nastavení jenže po napsání "Ochrana před viry a hrozbami" do google vyhledávání a spuštění mě to vrátí zpátky do hlavní nabídky s tím, že provozovatel IT omezil přístup k této možnosti a že mám kontaktovat Helpdesk IT což bohužel nevím co je a taktéž nevím na jakého provozovatele se obrátit. Je nějaká možnost jak toto obechcat nebo jak bych to mohl stáhnout bez této chyby? Děkuji moc předem!
asthenic
hrozne by ma zaujimalo ake "bezpecnostne prvky" sa ti podarilo vypnut ked ani nedokazes vytvorit vynimku :D

defender nevypinaj, stiahni ten subor a ked ho defender umiestni do karanteny tak vytvor novu vynimku, navod na to najdes v linku

btw posledna dobra verzia utorrentu bola 2.2.1, odvtedy je to sracka plna reklam a adwaru pri setupe. namiesto toho pouzivaj qbittorrent, deluge alebo transmission; tieto torrenty maju pri instalacii moznost vylucenia z firewallu

https://support.microsoft.com/sk-sk/w...01afe13b26
Arbys
podepisuju se pod funnkyho tvrzení, utorrent jsem navíc často viděl i jako fake kopie originálu s přidaným malwarem, takže pokud jsi to nestahoval ze 100% originálního zdroje, tak to mohl být malware... jinak stáhneš akorát adware :D takže určitě qbittorrent, jedinej použitelnej torrent client
img.tpx.cz/uploads/jenarvbysbezv.png
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=25998
Shifty
hrozne by ma zaujimalo ake "bezpecnostne prvky" sa ti podarilo vypnut ked ani nedokazes vytvorit vynimku :D

defender nevypinaj, stiahni ten subor a ked ho defender umiestni do karanteny tak vytvor novu vynimku, navod na to najdes v linku

btw posledna dobra verzia utorrentu bola 2.2.1, odvtedy je to sracka plna reklam a adwaru pri setupe. namiesto toho pouzivaj qbittorrent, deluge alebo transmission; tieto torrenty maju pri instalacii moznost vylucenia z firewallu

https://support.microsoft.com/sk-sk/w...01afe13b26


Ano výjimku nedokážu udělat jelikož to nejde. Po otevření "Ochrana pred vírusmi a hrozbami." mi to napíše hlášku s provozovatelem IT takže se k té funkci vůbec nedostanu.

qbittorent jsem si stáhnul ale po odkliknutí spustit qbittorent se nic nestane a soubory se smažou.
Tearsko
Nie je tá win10 licencia nejaká ultra lacná z ebay a podobne?
Tam často bývajú k zakúpeniu rôzne obmedzované alebo ukradnuté/pofidérne získané licencie (určené napríklad pre nejakú spoločnosť alebo vzdelávací inštitút).
Určite nebude ale problém v samotnom torrent clientovi.

// prípadne mrkni na toto vlákno, jstli to nie je niečo podobné https://answers.microsoft.com/cs-cz/protect/forum/all/defender/c752cc28-291e-485a-9b9b-aef8e608b367
Shifty
Ne, ten Windows 10 tam byl takhle už když jsem PC pořídil z TS.Bohemia ale předtím mi to nepsalo skoro při žádné instalaci, že by tam byl vir. Prostě nemám způsob jak stáhnout torrent soubor protože mi to háže každej bittorrent apod. do karantény
asthenic
postni sem screen toho dialogu o "IT provozovateli"

podla mna nemas nastavene uzivatelske prava kedze nedokazes manipulovat s defenderom

este jednu vec urobis
1.) do win+r napis netplwiz
2.) dvojklikom vyberies uzivatela ktoreho pouzivas, ak je tam len jeden, jednoduche
3.) otvori sa novy dialog, kliknes na "Clenstvo v skupine"
4.) pre uplnu kontrolu nad PC by si mal byt vedeny ako spravca

img.tpx.cz/uploads/Screenshot_11661799691.png

img.tpx.cz/uploads/Screenshot_21661842504.png

img.tpx.cz/uploads/Screenshot_31661838599.png
Upravil/a asthenic dne 29.08.2022 17:46
Shifty
Ahoj asthenic.

Tady je screen hlášky, jen chci říct, že v nastavení to "ochrana před virami a hrozbami" vůbec nemám a musím to přes start vyhledat ale po rozkliknutí se to neotevře a jen to dá tu hlášku.
img.tpx.cz/uploads/m21N.png

A ano, správce mám nastaveného.
img.tpx.cz/uploads/exJ2.png
asthenic
ok tak je problem v skupinovej politike , bude treba vymazat par registrov :D prides o par nastaveni, napr. UAC ale vacsinu si windows nastavi sam po restarte

este sa spytam, nemas nahodou v PC nejaky third party antivirus (avast, avg atd.)?
mas nainstalovane posledne aktualizacie cez windows update?

inak podla tohto predpokladam ze ta win licencia nie je viazana na ziadny MS ucet?

img.tpx.cz/uploads/exJ21661853952.png

reg delete "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies" /f
reg delete "HKCU\Software\Microsoft\WindowsSelfHost" /f
reg delete "HKCU\Software\Policies" /f
reg delete "HKLM\Software\Microsoft\Policies" /f
reg delete "HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies" /f
reg delete "HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsStore\WindowsUpdate" /f
reg delete "HKLM\Software\Microsoft\WindowsSelfHost" /f
reg delete "HKLM\Software\Policies" /f
reg delete "HKLM\Software\WOW6432Node\Microsoft\Policies" /f
reg delete "HKLM\Software\WOW6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies" /f
reg delete "HKLM\Software\WOW6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsStore\WindowsUpdate" /f

img.tpx.cz/uploads/capture_04072016_085457.jpg
Upravil/a asthenic dne 04.09.2022 15:00
Shifty
Omlouvám se za pozdní odpověď. Asthetic moc ti děkuji, tvoje rada s vymazáním registrů pomohla a už mám přístup do sekce s Antivirem. Nevím jak se ti odvděčit, peníze na serveru ti budou asi k hovnu, no každopádně děkuji. Můžete lock Srdce
asthenic
len si daj pozor aby si mal ten defender zapnuty, moze ti zachranit prdel ked chodis na trackery

rado sa stalo
Bratek
Lock!
Přejít na fórum:
Anketa
Jak budete slavit Velikonoce?
Hrát na SuperParbě.
20 Hlasů
27%
Šupat holky.
24 Hlasů
32%
Velikonoce neslavím.
10 Hlasů
14%
Mám jiné plány.
20 Hlasů
27%
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Uživatelé online
· Hosté online: 5