Informácie o serveri

R
Pripojiť sa na server

Čítať tému

 
Locknuté FPS
Hendy
Ahojte, potrebujem od Vás poradiť. Mám samp addon, frame limiter zapnutý pretože musím, a keď dám /fpslimit 90, tak to mám stucknuté na 60 fps +-, pričom môžem mať aj nad 100 fps, lenže je to stucknuté na 60 fps. Err0rk0 mi poradil, že to mám pozrieť v nastavení grafiky, aj mi to odfotil, ako to spraviť apod., no ani to nepomohlo, tak sa obraciam na Vás.

Ďakujem za každú radu.
Tearsko
Z akého dôvodu musíš mať zapnutý frame limiter v gta?
Hendy
Z akého dôvodu musíš mať zapnutý frame limiter v gta?


V takom prípade by som mal nad 120 až 150 fps +- a bolo by to kvázi nepovolené zvýhodnenie čiže by som dostal ban, tzv. fps unlocker, za ktorý je ban. Zvýhodňuje ma to napr. na závodoch - rýchlejší štart.
Tearsko
bez unlockeru ( aspo myslím že sa tl dá nahodiť aj bez neho) s vypnutým limiterom ti samp zobrazí viac ako tých 96fps na w10?
Hendy
bez unlockeru ( aspo myslím že sa tl dá nahodiť aj bez neho) s vypnutým limiterom ti samp zobrazí viac ako tých 96fps na w10?


Samp addon som nainštaloval s fps limitom - Allow fps limit. Pri hre s vypnutým frame limiterom mám 150-170 fps +-, so zapnutým to je stucknuté na 60 fps, aj keď dám /fpslimit 90, ale pod 60 napr. 50 ide.

//Tu máš fotku, ako som to nainštaloval.

img.tpx.cz/uploads/hendysampaddon.png


//Bez FPS limitu to nejde nainštalovať.
Upravil Hendy dňa 26.06.2020 15:05
Anonym
kdyz mas normalni clean gta, tak by si mel mit normalne fps limiter, takze tam musis mit nejaky soubor, ktery rusi ten limit
checkm8
Nemáš na grafice zaplý v-sync ? Ten lockuje fps podle Hz monitoru.
img.tpx.cz/uploads/m8teche3ck1710806039.gif
euphoria
Hendy
kdyz mas normalni clean gta, tak by si mel mit normalne fps limiter, takze tam musis mit nejaky soubor, ktery rusi ten limit


Všetko som dal preč okrem FOVu, ale nepomohlo.

Nemáš na grafice zaplý v-sync ? Ten lockuje fps podle Hz monitoru.


Toto mi radil err0rk0, ale nepomohlo.
Twixo38
Keďže neviem čo presne ti errorko ukazoval a akú grafikú máš, tak ak máš nvidiu, tak v NVIDIA control panel - 3D settings - Program Settings - GTA:SA - Max Frame Rate - 90 (90, aby si bol bez akýchkoľvek "zvýhodnení", kt. ti dá fps unlocker)
Hendy
Keďže neviem čo presne ti errorko ukazoval a akú grafikú máš, tak ak máš nvidiu, tak v NVIDIA control panel - 3D settings - Program Settings - GTA:SA - Max Frame Rate - 90 (90, aby si bol bez akýchkoľvek "zvýhodnení", kt. ti dá fps unlocker)


Ako hovoríš, mám Nvidiu a toto som neskúšal, lenže ja tam max frame rate nemám, err0rk0 mi posielal screeny a na tých screenoch má max frame rate, ale ja nie - obidvaja máme slovenský jazyk nastavený.

Citácia
img.tpx.cz/uploads/pOzC.png

img.tpx.cz/uploads/qvtY.png

img.tpx.cz/uploads/S6zK.png
Twixo38
Keďže neviem čo presne ti errorko ukazoval a akú grafikú máš, tak ak máš nvidiu, tak v NVIDIA control panel - 3D settings - Program Settings - GTA:SA - Max Frame Rate - 90 (90, aby si bol bez akýchkoľvek "zvýhodnení", kt. ti dá fps unlocker)


Ako hovoríš, mám Nvidiu a toto som neskúšal, lenže ja tam max frame rate nemám, err0rk0 mi posielal screeny a na tých screenoch má max frame rate, ale ja nie - obidvaja máme slovenský jazyk nastavený.


v českom jazyku by to malo byť Max. snímková frekvence skus niečo podobné nájsť
Upravil Twixo38 dňa 26.06.2020 18:45
Hendy
Keďže neviem čo presne ti errorko ukazoval a akú grafikú máš, tak ak máš nvidiu, tak v NVIDIA control panel - 3D settings - Program Settings - GTA:SA - Max Frame Rate - 90 (90, aby si bol bez akýchkoľvek "zvýhodnení", kt. ti dá fps unlocker)


Ako hovoríš, mám Nvidiu a toto som neskúšal, lenže ja tam max frame rate nemám, err0rk0 mi posielal screeny a na tých screenoch má max frame rate, ale ja nie - obidvaja máme slovenský jazyk nastavený.

po 1. mám to po anglicky a nie slovensky
po 2. v českom jazyku by to malo byť Max. snímková frekvence


Aj err0rk0 to má po slovensky a má tam Max Frame Rate a pozri si screeny, ktoré som poslal vyššie a nič také tam nemám.

//Asi myslíš toto Maximálny počet vykresľovaných snímok
img.tpx.cz/uploads/UYOs.png


Tam mi ide nastaviť iba toto:

img.tpx.cz/uploads/UhGU.png
Twixo38
Skús si to updatnúť, ževraj to je nová featura
Hendy
Vyriešili sme to, max frame rate som zmenil a vypol som frame limiter, ale aj tak pri frame limiteri to mám locknuté na 60, no neviem prečo.
Bratek
Vyriešili sme to, max frame rate som zmenil a vypol som frame limiter, ale aj tak pri frame limiteri to mám locknuté na 60, no neviem prečo.


Beru za vyřešené. Pokud budeš chtít dál řešit, napiš SZ a téma odemkneme.

Lock!

//edit: Unlock na přání.
Upravil Bratek dňa 27.06.2020 14:39
Hendy
Ešte by som od Vás potreboval poradiť. Neviete, čo urobiť s fps dropmi? Sem tam mi z 90 fpsiek dropne na 2 sekundy na 10-20 fps a znova sa to vráti. Ďakujem.
MaReK_
"Nezahučí" ti pri tom HDD? Možno nejaka blbosť ktorá beží na pozadí. Keď to je len sem tam.
king

3.5.2011 Správně
3.5.2012 Správně
3.5.2013 Správně
3.5.2014 Správně
3.5.2015 Správně
3.5.2016 Správně
3.5.2017 Správně
3.5.2018 Správně
3.5.2019 Správně
3.5.2020 Správně
3.5.2021 Správně
3.5.2022 Správně
3.5.2023 Správně

king
Hendy
"Nezahučí" ti pri tom HDD? Možno nejaka blbosť ktorá beží na pozadí. Keď to je len sem tam.


Mám SSD, ale nič také som nezaregistroval, skúsim si to všimnúť, a ak sa mi to stane, napíšem.
Twixo38
Veľa informácií nám dávaš, keď sa pýtaš otázky a potom vieme odvodiť kde je problém Smile Mňa by zaujímalo trebárs čo všetko máš v pozadí ako sa už niekto opýtal, potom akú máš hru (cd, steam, rg, random **** z webu), čo v tom máš a pod. popr. i specs v kompe
Hendy
No na pozadí bez hry to mám takto a tie procesy na pozadí, no neviem, ktoré môžem vypnúť.. čumím

img.tpx.cz/uploads/JlnI.png


V podstate mi tie fps dropy nejak hrozne nevadia, ale nemuselo by to robiť, čiže ak sa nenájde nejaká rada, ktorá mi pomôže, tak to nebude vadiť.
Prejdite na fórum:
Anketa
Aké eventy máte najradšej na Fiveme?
DeathRun
3 Hlasov
12%
Derby
3 Hlasov
12%
Tuning zraz
6 Hlasov
24%
Závody
3 Hlasov
12%
Color Dash
3 Hlasov
12%
WallRide
1 Hlas
4%
Nechodím na žiadne akcie..
6 Hlasov
24%
Len prihlásení môžu hlasovať.
Kto je online
· Hostí online: 7