Informace o serveru

R
Připojit se na server

Číst diskuzi

 
FPS Notebook
BdGklCjgHmLTdsj8megakillerkoSK
Zdar, takzvane som si poridil notebook obsahujúci i5-9300H GeForce 1650 4gb a 8gb ram. Pri hraní GTA 5 mam rovnaké fps keď mám všetko na ultra aj keď mám všetko vypnuté. Prv som si myslel že problém bude v grafickej karte pričom som si myslel že hrám na dedikovanej. Všetko som teda prepol na nvidiu, malo by to tahat primárne cez ňu. Problém však stále pretrváva, fps sú rovnaké na kazdom nastaveni, viac ako 62-63 to nevytiahne. Procesor ma zakladny boost 2.4ghz s Max 4.1, môže byť problém tam ? Nechcem to dávať na max, chcem to hrať v klude na normal so slušnými fps nech šetrím vetraky. V skratke, z nejakého dôvodu to limituje okolo 60fps a je jedno či to mám na ultra alebo low. Diky

// Vsync som skušal on - off

// v Geforce experience mi to v hre nastaví optimalne nastavenia tak že všetko je na max

// Dalšie hry som ešte neskušal

// Toto je môj ntb - ja mam však 512gb ssd namiesto 128ssd + 1tb hdd - https://www.youtube.com/watch?v=j60QQCxonTg
ty klaunik #)
Bratek
Ahoj,

zrovna u GTA 5 je nastavení grafiky na dost špatné úrovni. Na mým setupu (2060 8GB, 16GB RAM, Ryzen 7 2700) mi to taky dělalo problém, přitom ostatní hry byly naprosto v pohodě. Zkusil jsem klasicky aktualizovat všechny ovladače a systém Windows - následně to bylo lepší, ale pořád nebyly FPS úplně ideální. Nakonec mi kámoš řekl svoje nastavení, které měl a už to šlapalo krásně. Bohužel ke svému PC teď nemám přístup, konkrétní screen nastavení dodám později, pokud ho sem někdo už nedá. Co vím, tak v Advanced graphic settings jsme vypínali úplně všechno a to jsou ti největší neoptimalizovaný žrouti výkonu.
BdGklCjgHmLTdsj8megakillerkoSK
Mňa skôr zaujima kde môže byť problém keď mam rovnake FPS a je jedno či mam hru na max alebo na low
ty klaunik #)
petacz
vím že to může znít blbě,ale nepřehřívá se ti notebook? občas když je horký tak to snižuje výkon a i fps ve hrách,nebo aspoň mě to dělalo dokuď jsem si nepořídil chladíci podložku.
Bratek
Mňa skôr zaujima kde môže byť problém keď mam rovnake FPS a je jedno či mam hru na max alebo na low


Přesně ten problém jsem měl taky, dokud jsme tam nedali to konkrétní nastavení. U všeho jsem měl prostě malý FPS. Zkus hlavně povypínat ty nesmysly v Advanced Graphic Settings a pak uvidíš no. Ke svýmu PC bych se měl dostat na začátku příštího týdne, tak ti sem pak dodám screen mého nastavení.
Quaid
S tímto mám problém taky, mám podobný notebook jak ty a zkoušel jsem všechno nastavit na ultra i na nejnižší a fps jsem měl furt na 60, takže budu jedině rád, když se to zde nějak vyřeší:D
Upravil/a Quaid dne 03.08.2020 19:39
BdGklCjgHmLTdsj8megakillerkoSK
Vyzerá to teda asi len na tu GTA5 - cs:go všetko na max funguje v poriadku okolo 120fps
ty klaunik #)
Quaid
Vyzerá to teda asi len na tu GTA5 - cs:go všetko na max funguje v poriadku okolo 120fps


Přesně cs:go 120-140 fps, zkoušel jsem i různé tutoriály na nastavení gta 5 ale furt stejný, tak jsem to prostě hodil do defaultniho
Bratek
Zakladatel topicu již nemá aktivní účet na webu, zamykám. Lock!

Dodávám screeny z nastavení, kde se mi FPS stabilně drží kolem 60. Navíc mám ještě info, že s vypnutým VSync, by to mělo být i vyšší, ale mě se to drží furt kolem 60ti stabilně viz. screeny. Možný to je skrz 60Hz monitor, možná to někomu na více Hz poběží na víc FPS. Přesně jsem se nedočetl, jak má tohle GTA V vyřešený.

Screeny nastavení
img.tpx.cz/uploads/graphics1.png
img.tpx.cz/uploads/graphics2.png
img.tpx.cz/uploads/graphics3.png
img.tpx.cz/uploads/advanced.png


//edit: Když jsem hrál chvíli dál, tak už mi poté FPS stouply přes 100. Předpokládám že to 60 drželo v tom nastavení.
Upravil/a Bratek dne 12.08.2020 11:11
Přejít na fórum:
Anketa
Těšíš se na MS v hokeji 2024?
Ano, miluji hokej
15 Hlasů
47%
Ano, ale hokej moc nesleduji
5 Hlasů
16%
Ano, těším se na gaučové trenéry
6 Hlasů
19%
Ne
4 Hlasů
13%
Ne, dopadne to jako každý rok
2 Hlasů
6%
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Uživatelé online
· Hosté online: 9