Informácie o serveri

R
Pripojiť sa na server

Čítať tému

 
Preplnený disk ://C
safty
Čau, chcel by som sa opýtať či by sa nedal nejakým spôsobom kúsok prečistiť disk C, pretože disk má dokopy 110GB ale mám voľných už len 150MB a sám neviem prečo a ako to je možné, ak by vedel niekto poradiť tak by som bol vďačný, díky..
sKiLL
Zkus stáhnout SpaceMonger, dokáže to dobře graficky ukázat, co ti zabírá nejvíc místa. Můžeš tam mít např. nějaký soubory i po odinstalování určité appky.
Bratek
Popravdě 110GB je v dnešní době už extrémně málo, protože už jenom systém ti zabere s updaty hrozného místa. Ideální by bylo, nechat si tenhle malý disk pouze na systém a přikoupit k němu druhý, větší disk. Máš PC nebo NTB? Operační systém máš který?

Samozřejmě jak psal sKiLL, tak tam může být hrozně věcí. Některé PC, mají instalované i zbytečné věci od výrobce, které by ti taky mohly uvolnit místo. Přidej sem ještě prosím screen tabulky z Ovládacích panelů > Programy > Odinstalovat program, kde je vidět co všechno máš nasintalované.
safty
Popravdě 110GB je v dnešní době už extrémně málo, protože už jenom systém ti zabere s updaty hrozného místa. Ideální by bylo, nechat si tenhle malý disk pouze na systém a přikoupit k němu druhý, větší disk. Máš PC nebo NTB? Operační systém máš který?

Samozřejmě jak psal sKiLL, tak tam může být hrozně věcí. Některé PC, mají instalované i zbytečné věci od výrobce, které by ti taky mohly uvolnit místo. Přidej sem ještě prosím screen tabulky z Ovládacích panelů > Programy > Odinstalovat program, kde je vidět co všechno máš nasintalované.


Mám PC, OS mám Windows 7 Professional, a tiež som nejak tušil že 110gb je málo ale tak kupovať ďalší disk k tomuto pc nechcem, ak by to bolo nevyhnutné tak by som asi nemal na výber.. A chcel som sa ešte spýtať že v čom by pomohol SpaceManager? Síce ukázalo by mi to čo všetko mám nainštalované v PC ale tak čo by som s tým mohol spraviť keďže niektoré programy sú také ktoré odstrániť nechcem alebo sú súčasť systému bez ktorých by systém fungovať nemohol.

Pridávam screens všetkých vecí čo mám v "odinštalovať program":

img.tpx.cz/uploads/jednascrnovlpanel.jpg

img.tpx.cz/uploads/dvascrnovlpanel.jpg

img.tpx.cz/uploads/triscrovlpanel.jpg

Bratek
Hned vidíš to GTA V, který ti na tvém 110GB disku zabírá 60GB. Systém bude kolem dalších 30GB, pak další prográmky, menší hry atd. a disk je plný. Pokud fakt nechceš nic odinstalovat, tak by bylo nejlepší k tomu koupit druhý disk. V tom PC ten disk zůstat nemusí, pokud máš v plánu kupovat nový, tak si ho tam potom prostě přendáš a vyřešeno. Měl jsem to úplně stejně s mým 2TB diskem a navíc mi na něm hry běželi ještě o něco plynuleji, než na tom původním disku. Jinak můžeš dál prohlédnout Dokumenty, jestli tam nemáš nějaké zbytečné obrázky, videa a případně i stažené soubory, tam občas člověk zapomíná hromadu zbytečností.

Osobně bych nad koupí druhého disku neváhal, tenhle už nenafoukneš.
safty
Hned vidíš to GTA V, který ti na tvém 110GB disku zabírá 60GB. Systém bude kolem dalších 30GB, pak další prográmky, menší hry atd. a disk je plný. Pokud fakt nechceš nic odinstalovat, tak by bylo nejlepší k tomu koupit druhý disk. V tom PC ten disk zůstat nemusí, pokud máš v plánu kupovat nový, tak si ho tam potom prostě přendáš a vyřešeno. Měl jsem to úplně stejně s mým 2TB diskem a navíc mi na něm hry běželi ještě o něco plynuleji, než na tom původním disku. Jinak můžeš dál prohlédnout Dokumenty, jestli tam nemáš nějaké zbytečné obrázky, videa a případně i stažené soubory, tam občas člověk zapomíná hromadu zbytečností.

Osobně bych nad koupí druhého disku neváhal, tenhle už nenafoukneš.


Tak väčšinu súborov inštalujem iba na disk D kvôli tomu aby sa mi nezaplnilo C, a aj tak sa nejak zaplnilo, GTA V je na D, systém má 20gb, zvyšok fakt neviem čo môže byť..
Tearsko
Nerobia sa ti tam niekde nejake automaticke zalohy windowu?
asthenic
Ako tu uz bolo spomenute 110gb je na dnesnu dobu velmi chudobne, ak tam chceme mat aj ine sucasti, nie len win. Ale ak cesta nevedie ku kupe noveho disku, tak chapem.

Je vela moznosti ako sa disk zaplnil, pretoze windows dokaze (ak to vyzaduje) zaplnit miesto nepotrebnymi datami.

V prvom rade sa pozri na vlastnosti Windows priecinku na disku a zisti aku ma velkost.
safty
Nerobia sa ti tam niekde nejake automaticke zalohy windowu?


Popravde to ani neviem ako zistiť..

a Windows mi zaberá na disku 26,2GB.. Čiže neviem v čom môže byť zostatok.
Bratek
Zálohy najdeš v Ovládacích panelech > Systém > Zálohování a obnova.

Jediný co mě ještě napadá, tak prostě manuálně prohlídnout co všechno na to disku C: ve složkách máš. Pokud by jsi si nebyl úplně jistý a nechceš to tu všechno vyvěšovat, můžeš mi poslat screeny se složkami do SZ nebo na skype, který najdeš u mě v profilu. Můžeme se případně domluvit i na sdílenou obrazovku a podíval bych se ti, co tam všechno máš.

//Edit:
Pokročilo nějak řešení problému?
Upravil Bratek dňa 11.10.2020 14:06
safty
Zálohy najdeš v Ovládacích panelech > Systém > Zálohování a obnova.

Jediný co mě ještě napadá, tak prostě manuálně prohlídnout co všechno na to disku C: ve složkách máš. Pokud by jsi si nebyl úplně jistý a nechceš to tu všechno vyvěšovat, můžeš mi poslat screeny se složkami do SZ nebo na skype, který najdeš u mě v profilu. Můžeme se případně domluvit i na sdílenou obrazovku a podíval bych se ti, co tam všechno máš.

//Edit:
Pokročilo nějak řešení problému?


Tak pokročil som max. v tom že som to manuálne pozrel čo všetko tam mám a prečistil som to na 2,9GB, ale to je stále málo podľa mňa..

V zálohovaní a obnove mám iba toto:
img.tpx.cz/uploads/ovladacipanelllll.png


A prípadne by sme mohli checknúť kde je ten problém pretože toľko miesta na disku je stále málo..
Bratek
Kontaktuj mě na skypu, steamu nebo discordu, domluvíme se a mrkneme na to. Najdeš to u mě v profilu. Diskuzi zatím nechávám odemčenou, kdyby měl ještě někdo případné řešení.
Janci
Prvá vec čo mi napadá, tak je, že môžeš skúsiť vysypať kôš. Totiž kôš sa tiež ukladá na C: Myslím, že aj CCleaner má nejakú utilitku, ktorá ti prečistí dlho nepoužívané súbory. Môžeš tam mať niečo niekde poukladané, alebo zanechané súbory po iných historicky nainštalovaných aplikáciách, ktoré sa kompletne neodinštalovali. S tým CCleanerom potom opatrne, aby si nezmazal niečo, čo sa ti ešte hodí.

Ja si napríklad vyprázdňujem kôš raz za rok, na druhú stranu ak viem, že to čo mažem nebudem potrebovať, tak to rovno odstránim (shift + delete) a nepresúvam len do koša.
Bratek
Kontakt na Skypu na mě máš, stačí tedy kontaktovat a pokusíme se to vyřešit. V případě že se nám to nepovede, můžeme topic znova odemknout. Pro teď ho zamykám, aby nám to tu zbytečně nehnilo.

Lock!
Prejdite na fórum:
Anketa
Aké eventy máte najradšej na Fiveme?
DeathRun
3 Hlasov
12%
Derby
3 Hlasov
12%
Tuning zraz
6 Hlasov
24%
Závody
3 Hlasov
12%
Color Dash
3 Hlasov
12%
WallRide
1 Hlas
4%
Nechodím na žiadne akcie..
6 Hlasov
24%
Len prihlásení môžu hlasovať.
Kto je online
· Hostí online: 7