Informace o serveru

R
Připojit se na server

Číst diskuzi

 
RTX 2060 problem
Bakerko
Caute. Nedavno som si kupil graficku kartu RTX 2060 a fps v hrách sa nezmenili a možno niekde aj zhorsili.

Moja zostava:
I5 6500
RTX 2060 6GB
16GB RAM
zdroj 700w


Pri GTA 5 mam sice 60fps(niekedy dropne na 55) ale ked zapnem nejaky job tak sa mi to automaticky zhorsi na 40-45fps. Vo warzone mam cca 60 a to vsetko aj warzone aj gta na low detailoch. Som si isty ze to je slaby vykon a neviem ako to opravit.
Twixo38
z toho čo si udal, tak problém môže byť v slabšom procesore
Reggie_
Mám taky RTX 2060, ale CPU Ryzen 5 3600 a slabší zdroj než ty. Ono popravdě GTA V není úplně na 100% optimalizované, takže tam je potřeba trochu menší zásah uživatele. Co mně osobně tankovalo FPS, tak byla tráva a zapnutý VSYNC ve hře. Takže trávu jsem dal na High a VSYNC zapl na Rychlé v Ovládací panel NVIDIA, potom už se to dalo hrát krásně na těch 55-60 FPS. Hrát tam roli může i ten tvůj CPU no, takže kdyžtak bych mrknul ještě na net, jak jsou na tom ostatní uživatelé s tímto procesorem.
Vizitka | Rozhovor

URL steam.mmosvc.com je zakázana.
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=21825
asthenic
bottleneck, vzhladom na to ze cpu je slabe a gpu ho skrti , prikladam dokaz kde mozme vidiet ze na 1080p je tam 58% co je absolutne nepripustne, treba investovat do procesoru, 5 3600 ti bude s tou kartou krasne bezat a zozenies ho za 150, je popularny

https://pc-builds.com/calculator/Core.../0FV137lv/
Upravil/a asthenic dne 20.12.2020 20:07
Bakerko
https://www.youtube.com/watch?v=K8klAneystQ&t=131s&ab_channel=AntonComputerintegration

tuna ma tento typek ten isty pc ako ja ale gta 5 mu ide krasne na tych 70-80fps.

Zlúčené 20.12.2020 20:08:
samozrejme neviem prečo normalne mi ide hra na 63fps ale ked spustim job klesne to na 40. Nevie niekto?
Upravil/a Bakerko dne 20.12.2020 20:08
asthenic
za kolko si kupil tu kartu? kup tiez procesor, ak chces Intel tak i5 9600f je obdoba ryzen na rovnakej urovni, je zbytocne mat taku kartu ak nezlepsis cpu
Bakerko
za 273e v zlave na alze nova. este ked ju predavali niekde v oktobri.
nurFer
Mám taky RTX 2060, ale CPU Ryzen 5 3600 a slabší zdroj než ty. Ono popravdě GTA V není úplně na 100% optimalizované, takže tam je potřeba trochu menší zásah uživatele. Co mně osobně tankovalo FPS, tak byla tráva a zapnutý VSYNC ve hře. Takže trávu jsem dal na High a VSYNC zapl na Rychlé v Ovládací panel NVIDIA, potom už se to dalo hrát krásně na těch 55-60 FPS. Hrát tam roli může i ten tvůj CPU no, takže kdyžtak bych mrknul ještě na net, jak jsou na tom ostatní uživatelé s tímto procesorem.


Ono záleží na tom, či si hral online alebo single, v singli mám ja okolo 100fps+ a v online sotva 60. Čo som sa tak dočítal tak to nie je problém hardwaru ale tým, že R* má trash servery alebo niečim takým.

asthenic
tak investuj dalsich par eur do cpu, mozno sa zmestis do styroch kil a nebudes riesit taketo veci pretoze ta karta neladi s procakom v takej miere aby si to nepocitil,, ja mam slabsiu kartu nez je 2060, procak spolupracuje a dotiahne ju a ta hra mi ide krasne v kazdom pripade a spojenie nizke fps nepoznam, tak premyslaj

kupou silneho gpu mozes viac veci pokazit nez vylepsit plus to nie je jediny komponent v pc a aby dosiahla pozadovany vykon potrebuje aj nejaku pomoc ktorej tento procesor nie je schopny

Je to moj honest opinion, ak najdes ine riesenie tvojho problemu tak vyborne, na internete najdes miliardu clankov v spojitosti s tou hrou, ale nikto ti konkretne riesenie nepovie
Upravil/a asthenic dne 20.12.2020 21:18
Mine
Čau,
ovládače si tomu aktualizoval?
Mal som rovnaký problém teraz nedávno, pri kúpe nového notebooku (rovnaké/horšie fps). Tiež som z toho bol celkom rozhodený, myslel som, že si komponenty navzájom nestíhajú. Poradil mi až kamarát, cez GeForce Experience aplikáciu som stiahol ovládač pre grafiku (GeForce game ready driver) a zrazu išli krásne zatiaľ všetky hry, ktoré som inštaloval.
Bratek
V GTA V je i dost citlivé nastavení grafiky, sám jsem si nechal od kámoše nadiktovat nastavení, po kterém se mi to mnohem zlepšilo. Už jsem ho tu v jednom topicu i zmiňoval, zkusím ho dohledat a přeposlat sem. Můžeš to vyzkoušet a případně poté investovat do PC, pokud by nastavení nepomohlo.
asthenic
V GTA V je i dost citlivé nastavení grafiky, sám jsem si nechal od kámoše nadiktovat nastavení, po kterém se mi to mnohem zlepšilo. Už jsem ho tu v jednom topicu i zmiňoval, zkusím ho dohledat a přeposlat sem. Můžeš to vyzkoušet a případně poté investovat do PC, pokud by nastavení nepomohlo.


samozrejme aby to odo mna nevyznelo, ze musis hned kupovat novy procesor, nemsusis, ale ak ho kupis nebudes sa musiet v hrach 15 minut vrtat v nastaveniach grafiky aby ti ta hra bezala pri najlepsom moznom zobrazeni, pretoze dobry procesor a ta karta ti zaruci takmer vsetky nove hry na ultra (nespominam glss, rtx, filtrovanie a podobne veci)
Bratek
V GTA V je i dost citlivé nastavení grafiky, sám jsem si nechal od kámoše nadiktovat nastavení, po kterém se mi to mnohem zlepšilo. Už jsem ho tu v jednom topicu i zmiňoval, zkusím ho dohledat a přeposlat sem. Můžeš to vyzkoušet a případně poté investovat do PC, pokud by nastavení nepomohlo.


samozrejme aby to odo mna nevyznelo, ze musis hned kupovat novy procesor, nemsusis, ale ak ho kupis nebudes sa musiet v hrach 15 minut vrtat v nastaveniach grafiky aby ti ta hra bezala pri najlepsom moznom zobrazeni, pretoze dobry procesor a ta karta ti zaruci takmer vsetky nove hry na ultra (nespominam glss, rtx, filtrovanie a podobne veci)


Samozřejmě souhlasím, je to na každém jak si to chce vyřešit. Případně přikládám slibované screeny z nastavení.

Spoiler
img.tpx.cz/uploads/graphics1.png
img.tpx.cz/uploads/graphics2.png
img.tpx.cz/uploads/graphics3.png
img.tpx.cz/uploads/advanced.png

reinz
ten procak v kombinaci s touhle grafikou ti dava cca 60% bottleneck, takze grafika nejede na plno protoze ji procak zpomaluje.. byt tebou tak koupim co nejdriv lepsi cpu, protoze jestli chces hrat s 60% bottleneckem, coz je extrem, tak jsi tu grafiku ani nemusel kupovat

plus na GTA V bych ti jeste doporucil koupit ssd pokud nemas, tam zaznamenas taky narust fps, bo GTA V na hdd jednoduse nestiha nacitat textury a zatezuje ostatni komponenty
Upravil/a reinz dne 20.12.2020 22:45
since 2012

superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=7349


img.tpx.cz/uploads/reinzbotexe.png
Bakerko
okej. A mohli by ste mi doporučiť nejaký dobrý procesor ktorý by sedel na maticnu dosku H110M-K ? nevyznam sa do tohto moc. Dakujem
asthenic
mas velmi obmedzeny vyber aby som ta dostal so obrazu. ak chceme dosiahnut najlepsiu spolupracu s kartou ktoru si kupil a doskou ktoru mas, ktora je mimochodom uz dost stara, tak vela moznosti nemas

Je to socket LGA 1151 (kaby lake), avsak len 1151, nepodporuje coffee lake, takze novsie cpu tam dat nemozes

zaroven aby tam nebol ziadny bottleneck ani na 1080p,najlepsie vychadza i7-7700K, ostatne rady, vsetky i5 a sedmicky radovo 6xxx su vsetky problem (okrem 6700K, pisem nizsie) s tou kartou a dosahuju vysoky bottleneck, dokonca aj normalna 7700 bez Kcka ma 11%, co nie je nic hrozne ak by sme hladeli na cenu

okrem 7700K je este na vyber I7 6700k, ktory by sa cenou mal pohybovat nizsie od 7700K, bohuzial ani jeden z tychto cpu uz v slovenskych shopoch nekupis, takze ti ostava jedine bazar
Upravil/a asthenic dne 21.12.2020 00:34
Bratek
Všechny dotazy zodpovězeny? Můžu zamknout nebo máš další otázky?

//Edit:

Neaktivní, zamykám. Kdyby jsi chtěl dále řešit, napiš SZ a téma odemknu.

Lock!
Upravil/a Bratek dne 29.12.2020 16:45
Přejít na fórum:
Anketa
Aké eventy máte najradšej na Fiveme?
DeathRun
3 Hlasů
12%
Derby
3 Hlasů
12%
Tuning zraz
6 Hlasů
24%
Závody
3 Hlasů
12%
Color Dash
3 Hlasů
12%
WallRide
1 Hlas
4%
Nechodím na žiadne akcie..
6 Hlasů
24%
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Uživatelé online
· Hosté online: 9