Informácie o serveri

R
Pripojiť sa na server

Čítať tému

 
Low Fpska
nurFer
Zdravím, tento PC mám už celkom dlho a rozmýšlam o menšiom upgrade. Konkretne mam

GeForce GTX 1070 8GB
i5 - 7500
16GB RAM
550 W
Doska: ASUS B150 PRO GAMING

Dropuju mi fpska takmer vsade, preto sa vas pytam že čím by to mohlo byť, typujem že to je cpu a rozmýšlam o kúpe Intel Core i7-9700K, len neviem či je to dostačujúce a či bude kompatibilný s doskou keďže sa moc v týchto veciach nevyznám, nevedeli by ste mi prosím poradiť ?
Upravil nurFer dňa 20.12.2020 21:26
Hendy
Môže ti tam čokoľvek odchádzať, ťažko určiť čo, ale môže to byť kľudne aj to CPU. Ja mám tento istý problém, akurát mám ntb a pravdepodobne sa mi prehrieva, nezvláda to proste chladiť, teploty mám vysoké, a preto mi to fps dropuje. Samozrejme to nemusí byť iba kvôli procesoru, môže to byť napr. kvôli disku atp.
Skontroluj si, či máš aktualizované všetky ovládače - dobrý program na kontrolu aktualizácií ovládačov je napr. Driver Booster (klik), ten používam ja a som s ním spokojný. Grafický ovládač si vieš ale aj sám aktualizovať cez Geforce Experience (ak máš). Taktiež si skontroluj, či netreba dať robiť aktualizáciu Windowsu.
Aký máš disk? SSD, HDD či SSD + HDD? Odporúčam sa pozrieť, ako je na tom so životnosťou tvoj disk - napr. cez program CrystalDiskInfo.
Ďalej by bolo možno fajn skontrolovať teploty CPU a GPU - na to je dobrý program HWMonitor.
Ak máš v PC nejaké zbytočnosti, nepotrebné programy apod. a máš preplnený disk, tak ich vymaž, aj to môže niekedy pomôcť.
Keď tak môžeš ešte skúsiť dať robiť defragmentáciu a optimalizáciu disku (dole v paneli úloh do vyhľadávacieho okienka napíš Defragmentácia a optimalizácia jednotiek).
asthenic
nikdy si do pc nedavaj ziadny third party soft ako su iobit sracky, to sa tyka "driver boosteru" ako tu claimuje pouzivatel HENDY, dnes uz maju (takmer) vsetky komponenty v pc vlastny softver urceny AJ na aktializaciu ovladacov, ovladace updatuj manualne, vzdy

k otazke o cpu, ano cpu ktory mas vyhliadnuty je vhodny pre dosku aj s kartou bude krasne makat, hoci neviem preco konkretne tento procesor

pri kupe cpu a dosky treba pozerat na "socket", ten 9700K je urceny pre socket 1151, ktory tvoja doska podporuje
Upravil asthenic dňa 20.12.2020 21:31
Twixo38
rovnaký prípad ako tu
nurFer
nikdy si do pc nedavaj ziadny third party soft ako su iobit sracky, to sa tyka "driver boosteru" ako tu claimuje pouzivatel HENDY, dnes uz maju (takmer) vsetky komponenty v pc vlastny softver urceny AJ na aktializaciu ovladacov, ovladace updatuj manualne, vzdy

k otazke o cpu, ano cpu ktory mas vyhliadnuty je vhodny pre dosku aj s kartou bude krasne makat, hoci neviem preco konkretne tento procesor

pri kupe cpu a dosky treba pozerat na "socket", ten 9700K je urceny pre socket 1151, ktory tvoja doska podporuje


Ok, dik za radu, a ešte jedna otázka nebude tomu vadiť to že mám 550w zdroj ?



Nechápem načo mi to tu komentuješ, ja viem že je tento topic založený, ale ako si si mohol všimnúť (ak si to vôbec čítal) tak ja sa pýtam, či bude procesor ktorý mám vyhliadnutý kompatibilný s mojou doskou, a či to vôbec aj procesorom je, ty ma odkazuješ na niekoho kto má úplne iné parametre.
asthenic
ano 550w by malo bohato stacit, ale apelujem na volbu cpu, pre hranie hier zozenies aj lepsi procesor s lepsou cenovkou
Bratek
Jak se psalo, nejdřív určitě zkusit aktualizovat ovladače a i operační systém na nejnovější verzi. Nejlépe manuálně, DriverBooster není vyložene špatný, ale používám ho například po čerstvé instalaci systému, protože jsem línej hledat všechny ovladače. Poté už si další ovladače dělám většinou manuálně nebo přes software výrobce. Poté, pokud bude problém pokračovat, tak bych až investoval do upgradu. S procesorem si rozhodně pomůžeš, přece jen je o dvě generace novější a o třídu výše. Specifikace asi není třeba psát, to se můžeš sám podívat na porovnání např. zde.

Při skládání PC je poté důležité si hlídat všechny možný frekvence, sokety apod. Jako příklad dám třeba Frekvenci operačních pamětí, kde můžeš mít na desce frekvenci maximální třeba 2133MHz, ale RAMky budeš mít zbytečně výkonnější třeba na frekvenci 2666MHz, kde ti potom bude samozřejmě základní deska zbytečně brzdit ty RAMky.
Hendy
Citácia
nikdy si do pc nedavaj ziadny third party soft ako su iobit sracky, to sa tyka "driver boosteru" ako tu claimuje pouzivatel HENDY


Ja som s Driver Boosterom spokojný, uľahčuje mi to prácu, nemusím si v Správcovi zariadení aktualizovať všetko manuálne, takto mi to spraví samé a ešte mi aj vypíše, či je potrebná aktualizácia alebo nie je. Samozrejme ak je lepšie si to robiť manuálne, tak ok, ty sa viac vyznáš, takže sa prikláňam k tvojím slovám.
asthenic
ospravedlnujem sa, ten procak co si vybral je najlepsou (co sa budgetu tyka) volbou pre socket 1151 takze ano tento vyber je rozumny, nad nim je uz len i9.
Twixo38




Nechápem načo mi to tu komentuješ, ja viem že je tento topic založený, ale ako si si mohol všimnúť (ak si to vôbec čítal) tak ja sa pýtam, či bude procesor ktorý mám vyhliadnutý kompatibilný s mojou doskou, a či to vôbec aj procesorom je, ty ma odkazuješ na niekoho kto má úplne iné parametre.


Keďže "typuješ" (i pravopisne zle), tak ťa preposielam na rovnaký prípad ako máš ty. Je pekné, že má iné parametre, ale sú tam i veci, kt. by sa mohli hodiť i tebe. Keďže na procesor ti odpovedali predomnou, tak som už nemal čo písať k nemu Smile))
wadasfaf
na akej hre ti dropuju? na sampku? či aj na nejakej inej hre?
i.kym-cdn.com/photos/images/original/001/480/001/7fe.gif
nurFer
Na sampku práveže ani nie, to mám premódované, ešte som tam aj niečo menil v geforce inspectorovi, aby to vyzeralo lepšie a ide to v pohode 130+fps, samozrejme sa mi aj stáva že na warpe to dropne na 60, ale to je možné aj tým že je to stará hra, neviem. Skôr mám na mysli mafiu: definitive edition, ktorá mi ide sotva na 60, a je jedno či mám nastavenia na low alebo high, alebo minecraft so shadermi a optifinom, to ide tiež tak na 100+ ale je tam citiť ten stuttering, to isté aj GTA 5, tam mám sota 60 v online, ale to neviem či je hardwarom keďže som sa dočítal že to robí veľa ľudom a je jedno či majú nasa pc alebo toaster. Ovládače do grafiky mám najnovšie.
reinz
Jestli mas v planu upgrade CPU a primarne to vyuzivas jen na hry = nejedes na tom denne narocny programy, tak bych byt tebou sel do i5 9600K, ktera ve hrach bude ve vysledku uplne stejna jako 2x drazsi i7 9700K, protoze to GTXko, co mas ted ti bude brzdit procak.. U i5 9600K mas minimalni, vlastne skoro zadnej bottleneck.
since 2012

superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=7349


img.tpx.cz/uploads/reinzbotexe.png
nurFer
To by bol fakt ideal, ale bohuzial doska nie je s tymto cpu kompatibilna tak isto ako som zistil ze nie je kompatibilná aj u tej i7-9700k, a teraz neviem, ci sa mi vyplati viac kupovat novu dosku s tymto cpu alebo si vybrat horsie cpu ktore tato doska podporuje
asthenic
Jestli mas v planu upgrade CPU a primarne to vyuzivas jen na hry = nejedes na tom denne narocny programy, tak bych byt tebou sel do i5 9600K, ktera ve hrach bude ve vysledku uplne stejna jako 2x drazsi i7 9700K, protoze to GTXko, co mas ted ti bude brzdit procak.. U i5 9600K mas minimalni, vlastne skoro zadnej bottleneck.


9600K je uplne iny chipset (druha revizia) nez povoluje jeho doska, treba trosku citat

Nurfer, odpovedal som ti uz na spravu, ale v skratke ano, ak chces novsi cpu, musis kupit dosku
Upravil asthenic dňa 21.12.2020 18:37
Bratek
Všechny dotazy zodpovězeny? Můžu zamknout nebo máš další otázky?
nurFer
Môžeš lock, diki všetkým za rady
Bratek
Zamykám.

Lock!
Prejdite na fórum:
Anketa
Aké eventy máte najradšej na Fiveme?
DeathRun
3 Hlasov
12%
Derby
3 Hlasov
12%
Tuning zraz
6 Hlasov
24%
Závody
3 Hlasov
12%
Color Dash
3 Hlasov
12%
WallRide
1 Hlas
4%
Nechodím na žiadne akcie..
6 Hlasov
24%
Len prihlásení môžu hlasovať.
Kto je online
· Hostí online: 7