Informace o serveru

R
Připojit se na server

Číst diskuzi

 
Procesor
AndreW_
Dobrý večer prajem Hi
Plánujem si kupovať notebook Acer Nitro 5 2020 v konfigurácii: i5 10300h 4 jadrá 8 vlákien ktoré vedia dať maximálne 4.5 ghz na 1 jadro, grafická karta RTX 2060, RAM 16 GB, 144 Hz monitor, 1 TB SSD a tak moja otázka znie, či by malo zmysel kúpiť tento notebook v rovnakej konfigurácii akurát s i7 10 gen ktoré má 6 jadier a 12 vlákien a vie dať maximálne 5 Ghz na 1 jadro. Cenovo je tá verzia s i7 o nejakých 260 eur drahšia a tak sa teda chcem opýtať.., malo by zmysel priplatiť si tých 260 eur a kúpiť verziu s i7? Tá i5 podľa mňa nie je zlá keďže na pohodu ťahá všetky nové hry. Ide mi hlavne o to, aby som zistil či tá i7 nie je zbytočné silná k tej grafickej karte. Ďakujem pekne za vaše rady Smile
Upravil/a AndreW_staryucet dne 26.02.2021 20:31
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=14265

Skull SP player since 2012 Skull
Tester team SP since 2020
Yakuza LV Member
LukeeNko
Čauko, notebook samo o sebe je pekne povedané predražená blbosť. Ak chceš mať výkonný NTB, buď si riadne priplatíš a budeš mať štastie, že ti bude stíhať chladiť, alebo skončíš po roku a pól s prepáleným socketom(mal som Omena i7 s rtx 2060) - neodporúčam. Predal som ho ihneď po reklamácii.

Čo sa týka grafiky, osobne by som už volil 1660 a i7, ktorú vyššie spomínaš, predsa doba ide do predu a ak si na tom v budúcnosti budeš chcieť zahrať dobré hry, odporúčam.

Myslím si, že cena vyskladaného stolového s vyšším výkonom a krásnym tichým chladením stoji menej $$ ako prehrievajúce sa notebooky.

Ak ale ideš po notebookoch tak maximálne i5, podľa mňa už aj tých 4.5GHz je veľa, ale treba pozreť recenzie a temperature testy na nete. Good luck ;)
Bratek
Čau Andy, už jsme se o tom bavili. Jak tu zmiňoval kolega výše, tak NTB opravu nejsou na extrémní výkon, i5 tam bude bohatě stačit. Pokud chceš lepší výkon a mít next gen hry na XXX fps, tak si radši poskládej PC, do kterého dáš míň peněz a budeš mít stejný, ne-li větší výkon. Už tahle je ten NTB nabušený a budeš co půl roku řešit přepastovaní procesoru a minimálně jednou měsíčně vyfoukat všechen prach, aby se to zbytečně nepřehřívalo.
Tearsko
Aktuálne pc kompletne neposkladá, nie sú grafické karty na trhu a tak skoro ani nebudú. A keď budú, tak nejaký čas pravdepodobne predražené. Osobne by som to odložil na budúci rok :D.
AndreW_
Ďakujem pekne za vaše rady, cením si to ale tu ide o to, že keby som chcel vykladať PC, nezakladám túto tému. Ako aj Tears nižšie spomenul, PC teraz ani neposkladám o čom viem. Plne s vami súhlasím že PC by som vykladal za lacnejšie a výkonnejšie ale má to aj jednú nevýhodu a to je tá, že kde ten PC položiš, tam ho máš čo sa o ntb nedá povedať keďže ho môžeš prenášať a podobne. Zmysel tohoto topicu bol, či má zmysel kúpiť tú verziu s i7 ale asi to nechám tak keďže tá i5 ťahá dosť slušne. Čo sa týka chladenia, GPU je v zaťaží zahriatá na 70-75 stupňov čo som pozeral a procesor môže mať okolo 80-85 asi, to je celkom dobre si myslím, nie je to žiadnych 100 stupňov + a keď by som k tomu dokúpil dobrú chladiacu podložku tak si myslím že sa dostanem na dosť tolerovatelnú hodnotu a nemal by som mať prepálený socket ako si vyššie napísal. Smile
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=14265

Skull SP player since 2012 Skull
Tester team SP since 2020
Yakuza LV Member
asthenic
ja by som sa skor spytal, potrebujes masinku hned teraz? pretoze kupou "herneho notebooku" oj*bes viac sam seba nez ta o**** obchod, porozmysaj
AndreW_
No nemám nič iné len starý 12 ročný stolný počítač u ktorého ani radšej nechci vedieť parametre lebo budeš krútiť hlavou :D Inak písal tu týpek že prepálený socket..to neviem ako sa mu mohlo podariť :D Ja som mal donedávna 7 ročný HP notebook ktorý ešte aj mám doma rozobratý len nemám na neho kábel od HDD lebo som pôvodný poškodil mojou vinou..,prejdime ale k tomu čo som chcel povedať.. Stalo sa že ten notebook raz prestal fungovať, po možno 3 rokoch od toho poškodenia som zo srandy skúsil jednú vec a to upiecť matičnú dosku toho notebooku v rúre na 240 stupňov a doska to bez problémov vydržala Smile Ten notebook potom fungoval ako nový a to si vážne nerobím srandu :D Dodnes ten notebook funguje len hovorím nemám na neho káblik na hdd :D Preto nemám problém kúpiť ntb lebo mam s nimi zatiaľ len dobré skúsenosti a ešte k tomu keby som kúpil dobrú chladiacu podložku tak by ho vedela pekne schladiť Smile
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=14265

Skull SP player since 2012 Skull
Tester team SP since 2020
Yakuza LV Member
LukeeNko
Inak písal tu týpek že prepálený socket..to neviem ako sa mu mohlo podariť :D


Hej to som bol ja 😂😂
Notas vraj stavaný na 100 stupnov pre procák, no bohužial. Fungoval na max power mesiac 😂😂😂 Hral som na ňom Pubg na UHD s Max grafikou 🤷‍♂️🤷‍♂️
Potom bol na reklamke a našiel som life na obmedzenie maximálneho napätia pre procesor a od vtedy fičal, síce o 50fps mal menej, ale išiel 😂
Bratek
Chladící podložka je určitě must have u notebooků, ale není to všechno. Nezapomeň na ohromný vliv prachu na notebook, nejlépe ho co měsíc vyfoukat, případně i rozdělat a vyfoukat. V opačném případě to půjde s notebookem brzy z kopce.
AndreW_
Trošku som premýšľal a možno by som si kúpil aj nejaký ten počítač aj keď neviem ako to bude u mňa do budúcna ale tak snáď bude všetko v pohode a nebudem nútený kupovať si ntb :D Keď tak môžte mi sem poslať nejaké zložené počítače keďže momentálne si svoj nezložím (keď nie sú grafické karty) a ktorý sa na svoju cenu vyplatí, najlepšie by bolo do maximálne 1300 eur, díky Smile
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=14265

Skull SP player since 2012 Skull
Tester team SP since 2020
Yakuza LV Member
Bratek
Bohužel nic jiného teď asi nezbývá, než koupit složený PC. Pokud ti nevadí, že si za něj rozhodně připlatíš oproti v normální době dostupnějšímu složení PC, tak hurá do toho. PC je vždy lepší volba než notebook. Chvíli jsem zkoušel hledat nějaké složené PC, ale nic se nevyrovnalo tomu, co jsi mi poslal do SZ.
AndreW_
Kľudne mi sem môžte poposielať nejaké počítače alebo ntb ktoré sa na svoju cenu vyplatia keďže som momentálne v rozpakoch lebo počítač ktorý bol na svoju cenu dobrý tak na ňom tí židia zdvihli cenu :D
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=14265

Skull SP player since 2012 Skull
Tester team SP since 2020
Yakuza LV Member
Bratek
14 dní neaktivní, zamykám.

Lock!
Přejít na fórum:
Anketa
Aké eventy máte najradšej na Fiveme?
DeathRun
3 Hlasů
12%
Derby
3 Hlasů
12%
Tuning zraz
6 Hlasů
24%
Závody
3 Hlasů
12%
Color Dash
3 Hlasů
12%
WallRide
1 Hlas
4%
Nechodím na žiadne akcie..
6 Hlasů
24%
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Uživatelé online
· Hosté online: 6