Informácie o serveri

R
Pripojiť sa na server

Čítať tému

 
Záhadné lagy
safty
Zdravím, neviem či som v správnej sekcii ale spýtam sa tu, možno som si to nevšimol iba ja ale posledný mesiac mávam na sp extrémne lagy, vždy mám PacketLoss 0,0%, max 0,1%. Ping mám vždy 15-30max. A mám lagy ako keby som mal extrémne zly internet. Za tie roky čo tu hrám sa mi to ešte nikdy nestalo aby mi to takto lagovalo, naposledy som mal takéto lagy v roku 2014, ale vtedy lagoval server kvôli hostingu, teraz mám lagy iba ja, a absolútne nechápem prečo, ak by mi vedel niekto poradiť tak by som bol vdačný.
destiny-
Zdravím, neviem či som v správnej sekcii ale spýtam sa tu, možno som si to nevšimol iba ja ale posledný mesiac mávam na sp extrémne lagy, vždy mám PacketLoss 0,0%, max 0,1%. Ping mám vždy 15-30max. A mám lagy ako keby som mal extrémne zly internet. Za tie roky čo tu hrám sa mi to ešte nikdy nestalo aby mi to takto lagovalo, naposledy som mal takéto lagy v roku 2014, ale vtedy lagoval server kvôli hostingu, teraz mám lagy iba ja, a absolútne nechápem prečo, ak by mi vedel niekto poradiť tak by som bol vdačný.


V sekcii si správnej, a mám otázku, neprehrieva sa ti pc?
Nxs
Jelikož píše o pingu a packetlossu, tak podle mě nemyslí lagy co se FPS týče.

K tvému problému.. Neběží ti na pozadí něco, co by ti zatěžovalo internet, např. torrent klient?
i.imgur.com/WHTT459.gif
ItzTom
Mám úplně stejný problem, nikdy se mi nic takového na SP nedělo... např. když se někam portnu tak musím počkat tak 5 vteřin než se vše načte atd...
WiXen_
Tiež mám také hnusné lagy, niekedy sa mi to lagne až tak, že musím relog. Najviac to laguje po warpe /lv, vtedy mi to lagne a ked sa to odlagne a niekto do mňa narazí tak letím cez pol LV.
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=34079

img.tpx.cz/uploads/vezniadminjails.jpg
safty
FPS lagy nemávam absolútne, torrent nemám ani v pc, jediné čo mi ide v pozadí je Google Chrome iba na jednej karte, čiže v tom určite problém nieje. Kedže sledujem že tu ľudia píšu že majú podobné problémy tak vidím že to asi nebude veľmi ani môj problém. Najviac sa mi to stáva ked sa pripojím do GR a je pri mne veľa hráčov naraz. Alebo aj ked sa pripojím do admin race, vtedy mi to lagne aj na minútu celé. Písal som ATomasovi pmku naposledy že či to nieje náhodou spôsobené serverom ale odpovedal mi na to že nie nieje. Takéto špecifické lagy na SP som z mojej strany nezažil nikdy za tie roky čo tu hrám a kedže to píše už viac hráčov že sa im deje toto isté tak si nemyslím že kameň úrazu je na mojej strane, no môžme aj tak radšej pátrať dalej :D . Čiže bol by som rád za nejaké dalšie rady, díky.
Nxs
Problém serveru to nebude, protože by se to dělo všem a já s tímto problém rozhodně nemám. Jsi k internetu připojený kabelem nebo přes Wi-Fi?

Wi-Fi díky tomu, že je to bezdrátové spojení, může být lehce ovlivněna různými faktory, pakety můžou přijít poškozené nebo nemusí přijít vůbec (tak vzniká packetloss). Pokud hraješ přes Wi-Fi, zkus se připojit Ethernet kabelem přímo k routeru a uvidíš, zda se to zlepší.
i.imgur.com/WHTT459.gif
safty
K internetu som pripojený káblom čiže problém spôsobený wifi by som vylúčil.
ItzTom
Ještě mě napadlo, že používám samp 0.3DL místo 0.3.7, jestli to taky nemůže být tím
Nxs
Ještě mě napadlo, že používám samp 0.3DL místo 0.3.7, jestli to taky nemůže být tím

Určitě ne.
i.imgur.com/WHTT459.gif
safty
Týmpádom ma nenapadá iný dôvod prečo to niekedy takto záhadne laguje :/
Twixo38
Najlepšia otázka je, či tieto lagy pocituješ len pri sampe alebo celkovo.
TimG
Po prechode z 0.3DL na 0.3.7 mi to tak isto laguje po porte na /LV alebo keď som šiel na race, tak 5s hodinky a potom to odlaglo a pri dealerských cj jak všetkých vypľulo z VW mi to rovno padlo. LOOL Pritom na 0.3DL mi nerobilo ani jedno z toho a to mám furt ten istý PC aj net.. ešte, že už tak aktívne nehrám. Ale ak to robí viacerím, tak to nie ste jediní. LOOL
safty
Laguje mi to práveže iba na samp, žiadne iné hry ani v pc nemám :D

// Niekto nejaké ďalšie rady?
Upravil safty dňa 02.04.2021 17:03
Bratek
Udržuj si aktuální ovladače a systém. Vyzkoušel bych na tvém místě i jiný crack na hru, pokud nemáš origo hru. Moc ale úplně nechápu, jaké lagy pociťuješ. Píšeš tu o pingu, packetlossu a pak napíšeš, že ti to sekne když se někam portneš nebo když tam je víc hráčů. Takový popis mi přijde spíš na FPS lagy, než na problémy s netem. Když vypneš ten chrome, tak lagy pocituješ taky nebo ne? Chrome je hrozná vyžírka RAMek, i když má jen jednu kartu. Pokud máš slabší sestavu, tak bych se vůbec nedivil, že by to bylo tímto. Osobně žádné lagy nepocituji ..
safty
Chápem ze som sa vyjadril kus odveci ale napisem to inak, windows mam aktualny a aktualizovany, a tak isto aj ovladace. Písal som to ze ja vysoky ping nemavam vobec, a tak isto aj packetloss, nemam. Ked sa pripojim do zavodu tak mi to obcas lagne obcas nie, ale keby to bolo sposobene fps tak by sa to dialo castejsie aj pocas gr. S tym chromom som to skusal tak isto, lagovalo to aj ked bol vypnuty. Nechcem realne vyvolavat paniku ale fakt ja som za to ze chyba asi nieje z mojej strany ale je to sposobene serverom, denne vídam spravy v chate ako ostatní hraci pisu ze im to laguje uplne rovnako ako mne, a maju presne ten istý typ lagov, dokonca aj v tomto tu príspevku sa ozvali dalsi ludia ktorí maju rovnaké problémy s lagmi. A ja osobne problém s FPS nemám absolútne, hra mi ide plynulo, jedná sa skôr o lagy spôsobené hostingom alebo neviem čím.. Pretože niekedy ked sa pripojim do gr tak mne to nelagne fps dropom, ale ja vidim hracov ako stoja na mieste a par sekund na to ma ten hrac zozadu odpali niekam o 200 metrov. To je asi vsetko co som chcel k tomu napisat, mozme teda hladat kamen urazu dalej.
Bratek
Pokud by se Vám to podařilo, bylo by fajn k tomu dodat video, protože já se s tímhle třeba absolutně nesetkal. Kdyby měl byt problem s hostingem, tak by měl problem cely server a ne jenom par jedinců.
safty
Tak realne neviem, keby zapnem natacanie a lagovalo by to tak potom neviem ci by to nebolo fps lagmi alebo sp lagmi pretoze natacanie by to celo rezonovalo, ale tak pokusim sa natocit to nejak.
Bratek
Pokud to vyloženě nepůjde, tak si aspoň při hraní zapni správce úloh, v možnostech si zaškrtni vždy nahoře a zmenši si ho tak, aby jsi viděl jen vytížení komponentů v procentech, viz. screen. Můžeš si takhle sledovat, jestli ti to při hraní nedělá některá z komponent. Například právě vytížené paměti RAM nebo Disk, to by mohly být hlavní příčiny. Jak jsem psal, pokud máš slabší sestavu, tak bych se nedivil, i když SA není náročná hra, tak optimalizace klientu při interakci s více hráči není ideální. Já se s tímhle na mé sestavě prostě nesetkám ..

img.tpx.cz/uploads/spravcehaha.PNG

//Edit: ItzTom mě kontaktoval do SZ s videem. Samozřejmě tam byly módy, po odstranění módů už se mu to neděje, takže zřejmě máme příčinu problému na světě.
Upravil Bratek dňa 03.04.2021 14:44
safty
Procesor, Ram a aj Disk ide v minimalnom zatazeni. A akurat sa na sp deje to co sa mi deje casto, prve to boli mensie lagy a teraz to padlo cele a laguje to extremne.
Prejdite na fórum:
Anketa
Aké eventy máte najradšej na Fiveme?
DeathRun
3 Hlasov
12%
Derby
3 Hlasov
12%
Tuning zraz
6 Hlasov
24%
Závody
3 Hlasov
12%
Color Dash
3 Hlasov
12%
WallRide
1 Hlas
4%
Nechodím na žiadne akcie..
6 Hlasov
24%
Len prihlásení môžu hlasovať.
Kto je online
· Hostí online: 12