Informace o serveru

R
Připojit se na server

Číst diskuzi

 
Windows 11
Hendy
Ahojte,
stiahli ste si už niekto Windows 11? Rád by som vedel, či sa mi ho oplatí sťahovať, alebo nie (zatiaľ to teda neplánujem), preto sa obraciam sem a pýtam sa vás na vaše recenzie. Zatiaľ, čo som počul, sú nie veľmi pozitívne hodnotenia ohľadne W11.

Ďakujem.
checkm8
Já to mám od bety a vše zatím funguje. Nevím jak je to u těch her jestli to zhoršilo nebo zlepšilo výkon já to stahoval hlavne kvuli vzhledu. Jediné co tam zatím není je že nejde přetáhnout např soubor z plochy do složky kterou máš minimalizovanou v taskbaru takže ji musíš nejdřív otevřít a až pak tam ten soubor jde dát. https://bit.ly/3C79ZcP
img.tpx.cz/uploads/m8teche3ck1710806039.gif
euphoria
Undefeated420
Když já ji zkoušel, tak mě zamrzávala a to byla chyba na straně AMD. Dnes už je to opravené a rozdíl mezi W10 v gamingu je 3-5 fps. Což je zanedbatelná položka. Jediný mínus co bych vytkl, že správce úloh se dá spustit jedině přes start. U W10 stačilo pravým kliknout kdekoliv na dolní lištu. Další problémem byl downgrade zpět na W10, kdy se PC neustále restartoval a musel jsem znovu udělat čistou instalaci. Záleží na tobě, jestli se ti do toho chce či ne. Myslím si, že ty nejzávažnější chyby by mohly být už opraveny. Hi
img.tpx.cz/uploads/floridaci2.gif
Bratek
Mám pár lidí co to používá či používalo a jsou s tím v pohodě. Na druhou stranu zase je taky pár, kteří s tím měli akorát problémy. Win11 je stále ještě novinka a podle mě je brzo, abych ho mohl začít plnohodnotně používat, takže vyčkávám. V práci zatím taky zůstáváme v klidu na Win10. Také je plno strojů zatím omezených, že to na Win11 update ani nepustí, např. kvůli starším procesorům. Dle mého zatím není kam spěchat. Pokud si to chceš jen vyzkoušet, tak si to můžeš nainstalovat například přes Veeam Virtual Machine nebo jakýkoli podobný software, jako virtuální OS a tam si s tím prozatím hrát.
Ondrah98
Odpověz si na 2 otázky:

- Máš problém se stávajícím systémem?
- Obsahuje Win11 nějakou novinku, která ti v současném systému chybí?

Pokud je odpověď 2x NE, tak ti z logiky věci nemůže přechod přinést vůbec žádná pozitiva. Jediné, co se může hypoteticky stát jsou nějaké problémy. Neopravuj, co není rozbité. Neměň, co funguje. V IT obzvlášť.

Win 10 mají podporu do roku 2025, do té doby morálně zastará tvůj hardware, takže k obměně operačního systému dojde tak nějak přirozeně při výměně stroje. Nějaký hranatý nebo zakulacený roh je totální nesmysl, který nemá s funkcí operačního systému společného vůbec nic.
Hendy
Citace
- Máš problém se stávajícím systémem?
Nie.
- Obsahuje Win11 nějakou novinku, která ti v současném systému chybí?
Áno.


Ale niekomu záleží na tom dizajne, medzi takých ľudí patrím aj ja. A okrem toho, Windows 11 priniesla kopu nových vecí, ktoré Windows 10 neobsahuje.
Času je dosť, ešte si to premyslím.
Ondrah98
Ale niekomu záleží na tom dizajne, medzi takých ľudí patrím aj ja. A okrem toho, Windows 11 priniesla kopu nových vecí, ktoré Windows 10 neobsahuje.
Času je dosť, ešte si to premyslím.


Co konkrétně je ta "kopa věcí"? A jak konkrétně je využiješ? A design mě nezajímá, ten není funkce operačního systému.

Smutné, že nějaký zakulacený roh (který byl už ve win7) někomu stačí jako hlavní novinka operačního systému. Navíc zakulacený roh okna se nepochybně hodí, protože máme zakulacené rohy monitorů... Dostal jsem nápad
checkm8
Ajo zakulacený roh je jediná novinka v designu Dostal jsem nápad.
img.tpx.cz/uploads/m8teche3ck1710806039.gif
euphoria
Ondrah98
Mít jako hlavní důvod přechodu na nový operační systém jeho design je zkrátka naprosto uhozená úvaha. Bohužel uživatelům stačí nějaká ta barvička a nějaký ten přechod navíc, aby si mysleli, že se jedná o zcela nový systém. Že jsem tak smělý, která designová novinka tě tak ohromně oslovila, že byla argumentem pro přechod?
checkm8
Tak jelikož je ten systém zadarmo a kdykoliv se dá přejít zpět nevidím důvod si ten systém nestáhnout a nezkusit. Hádám že ty si ten systém nevyzkoušel ale víš nejlíp jak tam co funguje ;) Proč se tady zbytečně rozčiluješ to by mě zajímalo Smile pouze jsem uvedl svůj důvod přechodu a že se tobě nelíbí je mi celkem buřt.
Upravil/a checkm8 dne 11.11.2021 19:53
img.tpx.cz/uploads/m8teche3ck1710806039.gif
euphoria
Ondrah98
Nevím, kde vidíš nějaké mé rozčilování, to by zase zajímalo mě. Ano osobně nevidím důvod zkoušet něco, co mi nemůže přinést žádné kýžené funkce a možnosti a čehož jedinou viditelnou změnou je změna designu a přidělávat si práci s nápravou případných problémů, které mohou, ale taky nemusí nemusí nastat. Proto se zcela korektně v debatě o novém operačním systému ptám, proč tě oslovil zrovna jeho design a co konkrétně tě oslovilo na tomto novém designu, abych se dozvěděl nějaké argumenty pro přechod, když jsem očividně spíše na straně toho zatím nepřecházet. Jak prostá otázka, která je zároveň nejspíš velice obtížná, když odpověď na ni nahrazuješ argumentačními fauly.
Hendy
Ja som tento topic nezaložil pre to, aby tu vznikali irelevantné hádky, ale pre to, aby som zistil, či sa mi oplatí sťahovať nový OS, alebo nie. Z určitej časti máš pravdu Ondrah, takže ti ďakujem za radu, avšak si myslím, že ďalej v hádke pokračovať nemusíme. Každý môže mať na to iný pohľad, niekto si na designu potrpí a niekto zase nie.
Ostatní môžete ďalej písať vaše názory/hodnotenia týkajúce sa nového OS.
Ďakujem.
Upravil/a Hendy dne 11.11.2021 20:55
checkm8
Za prvé rád zkouším nové věci, proto jak sem již psal sem si to stáhl již v betě. Co se designu týče tak se mi líbí ty zaoblené hrany jak si již zmínil, nové start menu, vyhledávání a widgety. Není to nic bůhví jak převratného ale mám rád i sebemenší změny v designu. takže tak
img.tpx.cz/uploads/m8teche3ck1710806039.gif
euphoria
Ondrah98
Dobře, pokud to máš od bety, tak budiž nějaké zkoušení dává smysl. Sice v tom nevidím praktický přínos stát se zadarmo pokusným králíkem Microsoftu, ale to už je věc každého. Jak jsem říkal barvičky a přechody dnes asi většině uživatelů stačí pro nadšení z nového, neodsuzuju, konstatuju. Preferuji radši funkčnost, co funguje neměním. Díky za odpověď a asi to ukončíme, aby Hendy nebyl znepokojen, že se v jeho topiku o (ne)výhodách win11 diskutuje o (ne)výhodách win11.
reinz
Od vydání jsem udělal upgrade z win10 na win11, ale přišlo mi, že se to nějak j*be (zamrzání, fps dropy atp.), což vyřešil formát disku a čistá instalace. Od čistýho reinstallu jsem se zatím nepotkal s žádným problémem, naopak jsem zaznamenal u her nárůst fps o +- 10, což u 144Hz monitoru oceníš. Ohledně chyb v překladu OS (cz/sk) jako tomu bylo na začátku u Win10 nemůžu říct nic, protože mám wokna v angličtině, ale myslím, že tam žádnej problém nebude. Každopádně hlavním důvodem mýho přechodu z desítek byl design, kterej se blíží stylu Macu, funkce "snapping" + "snap groups" a líp pořešený nastavení.
since 2012

superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=7349


img.tpx.cz/uploads/reinzbotexe.png
Reggie_
Já můžu Windows 11 hodnotit kladně, ať už o samotnou funkčnost, tak po design, který jsem si oblíbil, a stáhnul jsem ihned, co vyšel. Hlavním důvodem, proč jsem přešel je tedy, že rád zkouším nové věci.
Vizitka | Rozhovor

URL steam.mmosvc.com je zakázana.
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=21825
Arbys
Zkoušel jsem win11 ve VirtualBoxu, několik hodin jsem si s tím hrál. Kromě změny designu jsem nenašel jedinou užitečnou funkci, kterou bych mohl využít. Co se týče designu, tak zakulacené okna se mi líbí, ale pořád ty ostatní věci mají svoje mouchy. Například:

- když si dáte ikonky na hlavním panelu doprostřed, má to jednu zásadní nedomyšlenost - když se tam přidá další, tak se to celé posune jak doleva, tak doprava - tedy už nefunguje to, že si zapamatujete pozici ikonky a pak podle paměti víte, kde cca bude
- tím pádem odpadá i možnost flicknout myší doleva dolů pro nabídku startu
- nelíbilo se mi, že už nemůžu do správce úloh pomocí hlavního panelu
- ve win11 taky už vůbec není směšovač hlasitosti při kliknutí na ikonku zvuku vpravo dole - člověk se musí vrtat v nastavení a hledat to
- nelíbí se mi, jak se na liště vpravo dole všechno sloučilo do jednoho - zvuk, síť atd. - místo toho, abych si otevřel jen tu jednu věc, co potřebuju, musím otevřít hnusný velký okno, kde je vše
- ty předpřipravené layouty oken mi přijdou jako extrémni zbytečnost - v podstatě nikdy jsem nepoužíval více oken na jedné obrazovce jinak, než dvě vedle sebe, toho se dá pohodlně dosáhnout pomocí win+šipky... taky by mě zajímalo, jak přesně nějakej uživatel bude rozlišovat rozdíl mezi těmito dvěmi rozloženími rofl
img.tpx.cz/uploads/rkI9.png

Tohle jsou navíc jen věci, které si teď vybavuji z hlavy... delším používáním bych učitě našel víc. Nemluvě o brikulích s TPM čipem, nejdřív ho win11 vyžaduje, nakonec Microsoft vydá oficiální návod na to, jak to obejít bez něj. S AMD procesory win11 taky ze začátku dost bojoval.

Přijde mi to prostě nemastné a neslané. Vzali v rámci možností funkční uživatelské rozhraní a udělali v něm změny, který uživatele prostě nase*ou. Odstranili funkčnost, přidali pár zbytečností, co člověk ani pořádně nevyužije a pár grafických úprav. Za mě dost zbytečná verze a nevidím důvod, proč si ji instalovat.
img.tpx.cz/uploads/jenarvbysbezv.png
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=25998
Ondrah98
- když si dáte ikonky na hlavním panelu doprostřed, má to jednu zásadní nedomyšlenost - když se tam přidá další, tak se to celé posune jak doleva, tak doprava - tedy už nefunguje to, že si zapamatujete pozici ikonky a pak podle paměti víte, kde cca bude
- tím pádem odpadá i možnost flicknout myší doleva dolů pro nabídku startu
Zrůdnost proti ergonomii, na rohová tlačítka lze klikat prakticky po slepu, doprostřed a pokaždé jinak těžko. Naštěstí jde vrátit start doleva. Ale asi bylo potřeba aby to "něco" připomínalo...

- ve win11 taky už vůbec není směšovač hlasitosti při kliknutí na ikonku zvuku vpravo dole - člověk se musí vrtat v nastavení a hledat to
Relativně často využívám, opět jen další komplikace.

- nelíbilo se mi, že už nemůžu do správce úloh pomocí hlavního panelu
To jsem nevěděl, že jde, dokud jsem se nedozvěděl, že už to nejde. Ctrl+shift+esc...

- nelíbí se mi, jak se na liště vpravo dole všechno sloučilo do jednoho - zvuk, síť atd. - místo toho, abych si otevřel jen tu jednu věc, co potřebuju, musím otevřít hnusný velký okno, kde je vše
Taky často využívám, zase další komplikace.

- ty předpřipravené layouty oken mi přijdou jako extrémni zbytečnost - v podstatě nikdy jsem nepoužíval více oken na jedné obrazovce jinak, než dvě vedle sebe, toho se dá pohodlně dosáhnout pomocí win+šipky...
Jediná funkce, která je nejspíš trochu více komfortnější než doposud, ale je to jen třetí možnost něčeho, co už jde roky a roky...

Takže jak jsem říkal, nic užitečného, co usnadní práci, právě naopak... A jestli je roh kulatý, hranatý nebo tvarohový a barva jestli je zelená, modrá nebo lososová, to mi práci se systémem fakt nezlepší...
checkm8
- když si dáte ikonky na hlavním panelu doprostřed, má to jednu zásadní nedomyšlenost - když se tam přidá další, tak se to celé posune jak doleva, tak doprava - tedy už nefunguje to, že si zapamatujete pozici ikonky a pak podle paměti víte, kde cca bude.


Jà používal ve win 10 aplikaci, která taskbar vycentrovala doprostřed jak je ve win 11, jenže když se tam přidaly další ikonky tak se to nevycentrovalo, což neskutečně bilo do očí, protože to nebylo vycentrované.
img.tpx.cz/uploads/m8teche3ck1710806039.gif
euphoria
Arbys
Jak říkám, nevidím jediný rozumný důvod používat taskbar uprostřed. To že je to hnusný je sice můj subjektivní pohled, ale objektivně to prostě zněmožňuje efektivně otevírat start menu a používat ikonky podle muscle memory, když člověk tuší, kde zhruba jsou. To se zas Windows musí nápadně něčemu podobat rofl

Vycentrovaný taskbar ve win10 je teda taky dobrá zvrhlost :D
img.tpx.cz/uploads/jenarvbysbezv.png
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=25998
Přejít na fórum:
Anketa
Aké eventy máte najradšej na Fiveme?
DeathRun
3 Hlasů
12%
Derby
3 Hlasů
12%
Tuning zraz
6 Hlasů
24%
Závody
3 Hlasů
12%
Color Dash
3 Hlasů
12%
WallRide
1 Hlas
4%
Nechodím na žiadne akcie..
6 Hlasů
24%
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Uživatelé online
· Hosté online: 10