Informace o serveru

R
Připojit se na server

Číst diskuzi

 
zvláštní chybička
petacz
Ahoj,mám takovou zvláštní chybičku v notebooku (ntb) když zapínám ntb tak mi ukáže tabulka ipv4 press any key to exit,nevím proč to píše,myslím že by to nemělo psát při zapínání notebooku a nevím jak to vyřešit,píše to ipv4 atd atd press any key to exit,nevím proč to píše každý den co to zapnu.

PS: hodím tu fotku za chvilku

Zde: https://img.tpx.cz/uploads/zvlastni_chyba.jpg
Bratek
Nehrabal jsi se poslední dobou v BIOSu nebo nějaký možnostech spuštění? Internet máš do NTB vyřešený přes kabel nebo wifi?
Upravil/a Bratek dne 11.10.2020 11:03
Tearsko
Zvyčajne to spôsobuje nesprávne nastavenie bootovania v biose alebo zapnutá funkcia wake on lan.
Neviem, ako moc si počítačovo schopný, ale dokážeš sa dostať do biosu ?
Spúšťa sa to pri štarte PC stlačením klávesy ktorú ti to ukáže, zvyčajne F2 F10 F11 F12 DEL a podobné klávesy.
Prípadne nájdeš na nete podľa značky a typu noťasu.

Skús v biose pozrieť (hľadaj karty ako settings / advanced settings / boot / security) , jesli nemáš zapnuté "secure boot" alebo funkciu "Wake on LAN" (WOL). Ak máš, skús vypnúť.
Prípadne ešte odfoť ako máš nastavené bootovanie.
Upravil/a Tearsko dne 11.10.2020 12:37
petacz
Nehrabal jsi se poslední dobou v BIOSu nebo nějaký možnostech spuštění? Internet máš do NTB vyřešený přes kabel nebo wifi?


nic takového,jsem se nehrabal,mám wifi a mám ještě kabel připojený do ntb na internet

Sloučené 11.10.2020 13:29:
Zvyčajne to spôsobuje nesprávne nastavenie bootovania v biose alebo zapnutá funkcia wake on lan.
Neviem, ako moc si počítačovo schopný, ale dokážeš sa dostať do biosu ?
Spúšťa sa to pri štarte PC stlačením klávesy ktorú ti to ukáže, zvyčajne F2 F10 F11 F12 DEL a podobné klávesy.
Prípadne nájdeš na nete podľa značky a typu noťasu.

Skús v biose pozrieť (hľadaj karty ako settings / advanced settings / boot / security) , jesli nemáš zapnuté "secure boot" alebo funkciu "Wake on LAN" (WOL). Ak máš, skús vypnúť.
Prípadne ešte odfoť ako máš nastavené bootovanie.



zkusil jsem vše promačkat a nefunguje,a tak zase počítačově schopný nejsem abych se dostal do biosu noo :D
Upravil/a petacz dne 11.10.2020 13:31
Bratek
Vyskočí ti nějaká "načítací" obrazovka před nebo po téhle, kterou popisuješ? Fix by měl být právě v BIOSu, do kterého by jsi se měl dostat z uvítací obrazovky, jak psal Tears, pomocí akčních kláves F1-F12. Na té obrazovce by jsi měl mít dole napsané, pomocí které klávesy se tam dostaneš.

Případně jsme našel i video na youtube, které by ti poté mohlo pomoci se zorientovat v BIOSu, které nejsou všechny stejné.

petacz
Dík,můžeš lock.
Bratek
ZamykámLock!
Přejít na fórum:
Anketa
Těšíš se na MS v hokeji 2024?
Ano, miluji hokej
27 Hlasů
39%
Ano, ale hokej moc nesleduji
14 Hlasů
20%
Ano, těším se na gaučové trenéry
11 Hlasů
16%
Ne
9 Hlasů
13%
Ne, dopadne to jako každý rok
9 Hlasů
13%
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Uživatelé online
· Hosté online: 6