Informace o serveru

R
Připojit se na server

Číst diskuzi

 
Argb - Čo mám robiť ak nie je na doske?
WiXen_
Ahoj, posnažím sa to napísať čo najzrozumiteľnejšie.
Kúpil som si chladič na cpu, ktorý má ARGB vetrák, na mojej základnej doske som ale zistil, že nemám argb konektor, čo misím kúpiť aby som vedel ovládať podsvietenie? Ak niečo také existuje, nejaká redukcia alebo také niečo. Ďakujem za odpovede.
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=34079

img.tpx.cz/uploads/vezniadminjails.jpg
Bratek
Ahoj, pošli nám prosím bližší specifikace, který větrák sis koupil a jakou desku používáš.
WiXen_
Ahoj, posnažím sa to napísať čo najzrozumiteľnejšie.
Kúpil som si chladič na cpu, ktorý má ARGB vetrák, na mojej základnej doske som ale zistil, že nemám argb konektor, čo misím kúpiť aby som vedel ovládať podsvietenie? Ak niečo také existuje, nejaká redukcia alebo také niečo. Ďakujem za odpovede.


Chladič mám tento: Odoslané z aplikácie Alza: https://www.alza.sk/endorfy-spartan-5-argb-d7683294.htm

A dosku používam: Gigabyte A520M K V2
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=34079

img.tpx.cz/uploads/vezniadminjails.jpg
wadasfaf
Redukcia tam mala by originál. ak nieje tak zrejme si si kúpil najlacnejší chladič a ktomu najlacnejšiu dosku.
i.kym-cdn.com/photos/images/original/001/480/001/7fe.gif
WiXen_
Redukcia tam mala by originál. ak nieje tak zrejme si si kúpil najlacnejší chladič a ktomu najlacnejšiu dosku.


Prosím nekomentuj keď sa vôbec nevyznáš. Na doske nie je argb pin lebo to nepodporuje. A žiadnu redukciu na ovládanie argb ku žiadnemu chladiču zadarmo nedostaneš. To treba dokúpiť zvlášť preto je moja otázka, že akú redukciu na to treba a či taká existuje. Neviem či si nepochopil čo mám na mysli alebo len chceš mudrovať kto si čo kúpil.
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=34079

img.tpx.cz/uploads/vezniadminjails.jpg
wadasfaf
Mojko ja mám chladič za 80 e a mám ho tam, nie ako ty za 16 e , snažíš sa šetriť na Pc komponentoch a potom to tak vypadá. S Pc mám velice dobré skúsenosti tak radšej pomlč. 😉
i.kym-cdn.com/photos/images/original/001/480/001/7fe.gif
WiXen_
Mojko ja mám chladič za 80 eú a mám ho tam, nie ako ty za 16 e

Vidno, že stále nevieš čo človek myslí a len si chcel zaflexiť so svojím predraženým chladičom :D Maj si, ja ti k tomu gratulujem, mne stačí tento, redukcia sa dá dokúpiť zvlášť čo som sa zatiaľ dozvedel len stále neviem akú.
Nehrab si príspevky keď nevíš vo co go, na flexenie sú iné stránky.
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=34079

img.tpx.cz/uploads/vezniadminjails.jpg
wadasfaf
Tu nejde o flexenie ale o to že bezhlavo nakupuješ a ani si nepozries špecifikácie čo to má a atd.v budúcnosti budeš chcieť napríklad Nové cpu a prídeš na to že to to henten šunt nestíha chladiť a potom zase prídeš sem že "prečo mi tento nový chladič nevie uchladit nové cpu" proste používajú rozum
i.kym-cdn.com/photos/images/original/001/480/001/7fe.gif
WiXen_
Tu nejde o flexenie ale o to že bezhlavo nakupuješ a ani si nepozries špecifikácie čo to má a atd.v budúcnosti budeš chcieť napríklad Nové cpu a prídeš na to že to to henten šunt nestíha chladiť a potom zase prídeš sem že "prečo mi tento nový chladič nevie uchladit nové cpu" proste používajú rozum


Logicky som si kúpil chladič, ktorý viem, že mi uchladí procesor. Neplánujem upgrade, mám dosť výkonné komponenty.
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=34079

img.tpx.cz/uploads/vezniadminjails.jpg
REDQOO
Uz jen, že máš chladič za 500 czk bych ten pc vyhodil z okna To je materiál
WiXen_
Vážne tu budete komentovať za koľko peňazí mám chladič a honiť si ego? Podstatné je, že má argb kábel a ja neho potrebujem redukciu, doteraz tu nikto neporadil aká redukcia/adaptér je na to dobré..Len si honíte egá na nezmysloch, typické deti.
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=34079

img.tpx.cz/uploads/vezniadminjails.jpg
reinz
Zdar, redukce na tohle nefunguje, pokud chces argb zachovat a zaroven nezhasnout po chvili. Je to staveny na 5V a pokud mas v planu to pichnout do 4pin pwm pinu, kterej ma 12V, tak usmazis ledky. Nekteri vyrobci posilaji adapter, coz asi myslis ty (3pin na 4pin), ale neexistuje zadny univerzal, protoze to musi byt kompatibilni s chladicem. Pokud teda chapu spravne a adapter ti spolecne s chladicem neprisel, ale chces zachovat moznost ARGB, tak by sis musel poridit externi ARGB controller. Kazdopadne vzhledem k cenovce chladice a desky, to budou vyhozeny penize a lepsi variantou bude budto kouknout po chladici, soucasti jehoz baleni je adapter nebo udelat upgrade zakladni desky (asi lepsi moznost, protoze se ti do budoucna hodi vzdy), ktera uz ARGB bude podporovat sama o sobe.
since 2012

superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=7349


img.tpx.cz/uploads/reinzbotexe.png
WiXen_
Zdar, redukce na tohle nefunguje, pokud chces argb zachovat a zaroven nezhasnout po chvili. Je to staveny na 5V a pokud mas v planu to pichnout do 4pin pwm pinu, kterej ma 12V, tak usmazis ledky. Nekteri vyrobci posilaji adapter, coz asi myslis ty (3pin na 4pin), ale neexistuje zadny univerzal, protoze to musi byt kompatibilni s chladicem. Pokud teda chapu spravne a adapter ti spolecne s chladicem neprisel, ale chces zachovat moznost ARGB, tak by sis musel poridit externi ARGB controller. Kazdopadne vzhledem k cenovce chladice a desky, to budou vyhozeny penize a lepsi variantou bude budto kouknout po chladici, soucasti jehoz baleni je adapter nebo udelat upgrade zakladni desky (asi lepsi moznost, protoze se ti do budoucna hodi vzdy), ktera uz ARGB bude podporovat sama o sobe.


Konečne normálna odpoveď. Ďakujem moc Reinz, takže sa stačí pozrieť po nejakom controlleri, ak to bude cenovo drahšie ako samotný chladič, čo asi bude, tak sa pozriem po chladiči, ktorý má v balení controller aj keď to sa ťažko zisťuje pretože na Alze som ešte v popise nevidel, že by obsahoval controller/hub.
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=34079

img.tpx.cz/uploads/vezniadminjails.jpg
reinz
Zdar, redukce na tohle nefunguje, pokud chces argb zachovat a zaroven nezhasnout po chvili. Je to staveny na 5V a pokud mas v planu to pichnout do 4pin pwm pinu, kterej ma 12V, tak usmazis ledky. Nekteri vyrobci posilaji adapter, coz asi myslis ty (3pin na 4pin), ale neexistuje zadny univerzal, protoze to musi byt kompatibilni s chladicem. Pokud teda chapu spravne a adapter ti spolecne s chladicem neprisel, ale chces zachovat moznost ARGB, tak by sis musel poridit externi ARGB controller. Kazdopadne vzhledem k cenovce chladice a desky, to budou vyhozeny penize a lepsi variantou bude budto kouknout po chladici, soucasti jehoz baleni je adapter nebo udelat upgrade zakladni desky (asi lepsi moznost, protoze se ti do budoucna hodi vzdy), ktera uz ARGB bude podporovat sama o sobe.


Konečne normálna odpoveď. Ďakujem moc Reinz, takže sa stačí pozrieť po nejakom controlleri, ak to bude cenovo drahšie ako samotný chladič, čo asi bude, tak sa pozriem po chladiči, ktorý má v balení controller aj keď to sa ťažko zisťuje pretože na Alze som ešte v popise nevidel, že by obsahoval controller/hub.


Ty controllery jsou cenove tak 3x-4x drazsi, nez ten chladic, to mas pravdu. A k adapterum - dodavaji k chladicum v podobny cenovy relaci, jako jsou ty controllery no. Proto bych ti doporucoval spis upgrade desky, protoze az se ti to argb zalibi a budes tam chtit pridavat zas neco dalsiho, nebudes muset resit controller, ale jednoduse tam hodis splitter za 5e a jedes.
since 2012

superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=7349


img.tpx.cz/uploads/reinzbotexe.png
asthenic
vobec nebudem reagovat ku farbickam

ak sa este da tak ten chladic vrat a investuj viac
WiXen_
vobec nebudem reagovat ku farbickam

ak sa este da tak ten chladic vrat a investuj viac


Prečo ho mám vracať? Krásne mi uchladí môj procesor, ja s ním nemám žiaden problém, to argb sa dá v pohode vyriešiť a ak nie, tak proste len bude svietiť farebne a hotovo
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=34079

img.tpx.cz/uploads/vezniadminjails.jpg
wadasfaf
A načo sú ti vôbec tie RGB farbičky ? Snad ne skrz lgbtqqqqq, já mám všetky svetlá vypnuté na doske, ramke aj na GPU a chladicí a som spokojný.. na výkone ti to nepridá, naopak ešte aj ubere + navyšší spotrebu :DD. Btw aký máš procesor
i.kym-cdn.com/photos/images/original/001/480/001/7fe.gif
Jertn
A načo sú ti vôbec tie RGB farbičky ? Snad ne skrz lgbtqqqqq, já mám všetky svetlá vypnuté na doske, ramke aj na GPU a chladicí a som spokojný.. na výkone ti to nepridá, naopak ešte aj ubere + navyšší spotrebu :DD. Btw aký máš procesor


Co to je za blbost… Chce mít barevnej chladič, tak proč by ho mít nemohl, je to jeho volba. Neřeš jeho styl a radši mu poraď, když jsi nejchytřejší. Já tě taky nesoudim za to, že jsi homosexuál, když mně se líbí holky.

Za další offtopik budeš pozastaven.


img.tpx.cz/uploads/tvtwixxxx.jpg

superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=28775


ty na mým levlu? leda ve snu...
Bratek
Osobně si nejsem jistý, jestli seženeš redukci, aby to fungovalo. Deska k tomu ARGB prostě není přizpůsobená, musel bys vyměnit desku, aby sis mohl být jistý 100% kompatibilitou s tímto chladičem. Jak píše kolega výše, pokud to ještě lze, tak bych chladič vyměnil za jiný, který bude odpovídat možnostem tvé desky, pokud nemáš v plánu upgrade desky.
Přejít na fórum:
Anketa
Jaké plány máte na léto?
Zahraniční dovolená
30 Hlasů
26%
Výlety po okolí
13 Hlasů
11%
Festivaly
13 Hlasů
11%
Poflakování se s přáteli
21 Hlasů
18%
Sedět doma a hrát videohry
37 Hlasů
32%
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Uživatelé online
· Hosté online: 14