Informace o serveru

R
Připojit se na server

Číst diskuzi

 
Valorant FPS dropy
Hendy
Ahoj,

mám problém s Valorantom. Mám fps dropy, keď hrám hru (normálne mám tak 130-150 fps, či už pri low, medium alebo high nastaveniach a dropuje mi to na takých 20-30, niekedy až 10 fps, tiež pri akomkoľvek nastavení). Neviem si s tým dať rady, skúšal som všemožné, nič mi nepomohlo, ani žiadne návody na internete.. proste nič.

- skúsil som preinštalovať celý Riot Vanguard aj s Valorantom, nepomohlo
- skúsil som vypnúť Antivírus (ESET NOD32), nepomohlo

Mám ntb, ktorý mám iba 1 rok, parametre sú i5 4-jadrová, Geforce GTX 1050, SSD disk 512gb
Mám veľa voľného miesta na disku, zhruba 350gb voľných z cca 500gb a nezdá sa mi, že môj ntb by mi Valorant neutiahol, nakoľko mi to nerobí od samého začiatku a mám len 2 hry vrátane tejto.

Za akúkoľvek radu budem vďačný.
Majky_
Hele.. Je to riot, což mluví za vše..
Kámoš má problém s error Van 6 a jediný co mu na suoou řekli je ať čeká na další update :D
Takže tobě nezbyde nic jiného než čekat na update, ve kterém se to pravděpodobně opraví. Taky mi to při jednom updatu dropovalo.. Dokonce mi to dropovalo až tak, že na dvě kola každý cca 5tý zápas od položení spiku jsem měl asi tak 5fps do konce kola. Opravil to update.

Pokud ti to nedá, zkus přeinstalovat ovladač grafiky.
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=14063
Hendy
Hele.. Je to riot, což mluví za vše..
Kámoš má problém s error Van 6 a jediný co mu na suoou řekli je ať čeká na další update :D
Takže tobě nezbyde nic jiného než čekat na update, ve kterém se to pravděpodobně opraví. Taky mi to při jednom updatu dropovalo.. Dokonce mi to dropovalo až tak, že na dvě kola každý cca 5tý zápas od položení spiku jsem měl asi tak 5fps do konce kola. Opravil to update.

Pokud ti to nedá, zkus přeinstalovat ovladač grafiky.


No neviem, neviem... na mape Icebox mi to asi najviac fps dropuje, až tak, že normálne mám zvuk dosekaný... a ovládač grafiky mám najnovší.

Mám kamarátov, ktorým to ide normálne a vôbec nemajú fps dropy, takže neviem, v čom je problém. Uvidím a počkám na ďalšie rady.
South
Možno že ti beží niečo na pozadí, skontroluj si správcu úloh, povypinaj nepotrebné procesy ktoré budú žrať či už veľa ramky alebo procesora, takisto si môžeš v správcovi úloh pozrieť spustenie a povypinaj veci ktoré nechceš aby sa ti zapínali keď zapneš počítač alebo jednoducho odinstaluj nepotrebné programy, mne toto pomohlo tiež na hry, takisto mám notebook s 1050 a tiež som mal ešte aj niekedy mám dropy ale už nie až tak ako predtým
-> Since 2019 <-


superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=32569
Hendy
Možno že ti beží niečo na pozadí, skontroluj si správcu úloh, povypinaj nepotrebné procesy ktoré budú žrať či už veľa ramky alebo procesora, takisto si môžeš v správcovi úloh pozrieť spustenie a povypinaj veci ktoré nechceš aby sa ti zapínali keď zapneš počítač alebo jednoducho odinstaluj nepotrebné programy, mne toto pomohlo tiež na hry, takisto mám notebook s 1050 a tiež som mal ešte aj niekedy mám dropy ale už nie až tak ako predtým


Odinštalovať nepotrebné programy - všetko nepotrebné som odinštaloval + mám veľa voľného miesta disku, nepomohlo. V tom správcovi úloh radšej nevypínam, ani sám poriadne neviem, čo vypnúť môžem a čo nie.
Veci, ktoré nechcem, aby sa zapínali pri spustení ntb, som zrušil... takmer nič sa mi nezapína, asi len tie potrebné veci a eset.

Btw toto mi ešte tak pred 1-2 týždňami nerobilo a úplne v pohode bez fps dropov mi to išlo. Možnože to bude tým updatom, ale pochybujem a neviem, ako tým fps dropom zamedzím.
Bratek
Jak tu bylo zmiňováno, může to být updatem, s největší pravděpodobností tam bude nějaký bug, který to způsobuje. Našel jsem i článek, kde se o tom zmiňují a je tam následující fix, který můžeš zkusit, ale nic nezaručuji, viz. níže. Mimo jiné si zkontroluj aktuální ovladače a aktuální windows. Zvlášť pak GeForce Experience pro grafickou kartu. Pokud máš zapnutý nahrávání obrazovky a následné klipování, tak to můžeš zkusit vypnout. Taky si vypni Herní panel a Herní režim od Microsoftu, který je úplně zbytečný a na pozadí žere pár FPS (najdeš pomocí Win + Q > Herní panel).

img.tpx.cz/uploads/valofix.PNG
Hendy
Môžete to tu locknúť, riešim to s Valorant supportom.
Bratek
Na žádost téma opět odemykám. S FPS dropy jsou problémy stále, řešeno i přes support bez žádného východiska. Takže kdyby někdo měl další rady, tak pište.
Upravil/a Bratek dne 20.11.2020 09:39
Hendy
Nazdárek,
môžete lock, problem solved.
Majky_
Nazdárek,
môžete lock, problem solved.


Tak se aspoň poděl, čím to bylo.
Ať třeba příště víme.
superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=14063
Hendy
Nazdárek,
môžete lock, problem solved.


Tak se aspoň poděl, čím to bylo.
Ať třeba příště víme.


Neviem, proste som dal obnovu továrenských nastavení, lockol som FPSká na 60 a teraz to ide v pohode. Skôr mám teraz zase problém so sampkom, dropuje mi ale že strašne... Odstřel se Mám frame limiter zapnutý tiež na 60 a dropuje to, neviem.
Bratek
Nazdárek,
môžete lock, problem solved.


Problém s Valorantem solved. Zamykám.

Lock!
Přejít na fórum:
Anketa
Aké eventy máte najradšej na Fiveme?
DeathRun
3 Hlasů
12%
Derby
3 Hlasů
12%
Tuning zraz
6 Hlasů
24%
Závody
3 Hlasů
12%
Color Dash
3 Hlasů
12%
WallRide
1 Hlas
4%
Nechodím na žiadne akcie..
6 Hlasů
24%
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Uživatelé online
· Hosté online: 14