Informácie o serveri

R
Pripojiť sa na server

Čítať tému

 
nový PC
DubbiJePan
Ahojte lásky, vedeli by ste mi poradiť nejaký dobrý PC (na hranie hier prevažne) tak do 1000-1100€ ? Dík za každú radu.
Bratek
Čus, za tu cenu chceš pouze bednu nebo i další periférie (monitor, klavesnice,..)? Jsi schopný si PC poskládat nebo chceš radši už složený?
DubbiJePan
Bednu, monitor a zbytok mám. A nerobí mi problém to poskladať. Kamoš mi keď tak pomôže 😂
Bratek
Okay, něco zkusím poskládat a pošlu ti. Máš nějaké preference skrz značky? Například procesory (amd, intel) nebo je ti to jedno? Ještě mi pošli teda kterou bednu máš, abych mohl vybrat správnou základní desku nebo případně zvážit koupi nové bedny skrz více prostoru, lepšího chlazení, průchod vzduchu, apod.
DubbiJePan
Procák skorej AMD a bednu mám: EVOLVEO R05
Bratek
Tak jsem něco poskládal. Cenově jsem se dostal na 28 522Kč - 1 089€. Je škoda že teď je strašný nedostatek grafických karet, i když se nám netvoří výrazný bottleneck s tou 2060 Super, tak ten procesor by klidně zvládl i výkonnější grafiku k sobě.

https://www.czc.cz/187659,243769,2681...78817/kody
zorys
Tak jsem něco poskládal. Cenově jsem se dostal na 28 522Kč - 1 089€. Je škoda že teď je strašný nedostatek grafických karet, i když se nám netvoří výrazný bottleneck s tou 2060 Super, tak ten procesor by klidně zvládl i výkonnější grafiku k sobě.

https://www.czc.cz/187659,243769,2681...78817/kody


K tomuhle jen dodám to, že bych změnil procák na r5 5600x. Nejen že je levnější asi o 1,5k, ale zároveň porazil na herních benchmarcích r7 3800x. A předpokládám, že tohle má být PC převážně na hry. Dál bych asi počkal, až bude dostatek nových karet na trhu, teď to nemá cenu kupovat už ty starší generace. Má přijít levná 3060, která byla oznámena asi 2 dny zpět, ovšem kdy se jí normální spotřebitel dočká na trhu je druhá věc.

tudíž by ty kódy byly - https://www.czc.cz/187659,243769,2681...78817/kody

Nevím jak jsou na tom desky b450. 5. generaci ryzenu by měli podporovat po bios updatu, který měl někdy teď přijít, jestli už přišel absolutně netuším, pokud ještě nepřišel a počítač chceš co nejdřív, tak bych tam asi nechal tu r7 3800x.
//edit: Gigabyte desky s chipsetem b450 už podporujou 5. generaci ryzenů.

i.imgur.com/WHTT459.gif

media.discordapp.net/attachments/834840423658160168/923953281573720084/unknown.png
reinz
Tak jsem něco poskládal. Cenově jsem se dostal na 28 522Kč - 1 089€. Je škoda že teď je strašný nedostatek grafických karet, i když se nám netvoří výrazný bottleneck s tou 2060 Super, tak ten procesor by klidně zvládl i výkonnější grafiku k sobě.

https://www.czc.cz/187659,243769,2681...78817/kody

me spis zajima k cemu do tohohle middle-end budgetu cpat “high-end” procak, kterej na hrani pro ktery je ten komp urcenej skoro nevyuzije s touhle slabsi grafikou, to bych tam radsi hodil silnejsi grafiku a procak kterej na to staci stoji o skoro polovinu min
since 2012

superparba.eu/includes/player_signatures.php?user=7349


img.tpx.cz/uploads/reinzbotexe.png
DubbiJePan
Dík chalani.

Dál bych asi počkal, až bude dostatek nových karet na trhu, teď to nemá cenu kupovat už ty starší generace. Má přijít levná 3060, která byla oznámena asi 2 dny zpět, ovšem kdy se jí normální spotřebitel dočká na trhu je druhá věc.

Čiže vyplatí sa mi počkať na novú grafiku?
zorys
Dík chalani.

Dál bych asi počkal, až bude dostatek nových karet na trhu, teď to nemá cenu kupovat už ty starší generace. Má přijít levná 3060, která byla oznámena asi 2 dny zpět, ovšem kdy se jí normální spotřebitel dočká na trhu je druhá věc.

Čiže vyplatí sa mi počkať na novú grafiku?


Tohle záleží čistě na tobě. Záleží jak moc s tím počítačem spěcháš, nikdo netuší kdy bude dostatek karet na trhu, může to v klidu být ještě dalších pár měsíců.

i.imgur.com/WHTT459.gif

media.discordapp.net/attachments/834840423658160168/923953281573720084/unknown.png
asthenic
karty na hry aktualne nikoho nezaujimaju, v Cine sa predavaju nove RTX na paletach po stovkach ks na tazenie. Pokial sa s tym pc neponahlas a doteraz si vydrzal tak pockaj este par mesiacov , absolutne ziadne karty teraz nekupis, ani starsie 20xx za normalnu cenu, nie este MSRP. teraz nie je doba na stavanie PC, retardi na bazosi predavaju karty o 200e drahsie.

Moja rada znie , nestavaj ten PC teraz
DubbiJePan
Okey, aj tak keď som chcel ten PC tak nemali na czc ani grafiku ani procak 😂 Kamoš mi poslal čo si kupoval on a chcem sa spýtať či sa to vyplatí kúpiť (stým že by som to keď tak upgradol 😂) img.tpx.cz/uploads/Screenshot_2021-01-18-20-16-33-672_com.instagram.android.jpg
Bratek
Specifikacemi nevypadá za tu cenu podle mého zle, jen je škoda, že tam nejsou vypsané žádné frekvence základní desky, ramek apod. Samozřejmě by se dal poskládat asi levnější, ale sám vidíš jak je to teď s procesory a grafikami ..
DubbiJePan
No nič ďakujem za rady, môžte to tu zamknúť. 🔒Ja si už nejak poradím 😂😂😂
Pandy
Tvé přání je vyslyšeno :D Lock!
Prejdite na fórum:
Anketa
Aké eventy máte najradšej na Fiveme?
DeathRun
3 Hlasov
12%
Derby
3 Hlasov
12%
Tuning zraz
6 Hlasov
24%
Závody
3 Hlasov
12%
Color Dash
3 Hlasov
12%
WallRide
1 Hlas
4%
Nechodím na žiadne akcie..
6 Hlasov
24%
Len prihlásení môžu hlasovať.
Kto je online
· Hostí online: 6